Naudingi patarimai

Kompiuteris žaidimams: kokį pasirinkti?

Platus kompiuterių žaidimams pasirinkimas
2023 08 07
kompiuteris zaidimams

Renkamės gerą stalinį kompiuterį žaidimams

Šiuolaikiniai kompiuteriniai žaidimai tai neeilinė technika, kuri džiugina grafika, siužetu, fizika. Tuo pačiu, tai būtent jie priverčia virtualių pramogų entuziastus reguliariai atnaujinti kai kuriuos komponentus ar net nusipirkti naują įrangą, jei turima yra kelių metų senumo.

Žinoma, daugelį žaidimų galima žaisti ir vidutinės klasės kompiuteriu, bet tuomet gali jaustis sklandumo, detalumo ir tobulos grafikos trūkumas. Todėl tikri žaidimų entuziastai yra pasiruošę išleisti labai dideles sumas, kad dėmesio verti žaidimai veiktų sklandžiai.

Deja, egzistuoja dar viena problema su kompiuteriniais žaidimais – kiekvienais metais pasirodo vis nauji, stipresni ir sudėtingesni žaidimai, kurių esami komponentai nesugeba apdoroti norima kokybe. To pasėkoje žaidėjai nuolat turi atnaujinti savo turimą įrangą: pirkti vaizdo plokštę, procesorių, atmintį RAM arba net pagrindinę plokštę.

Nešiojamų žaidimų kompiuterių reitingas

Norėdami turėti visą žaidimų rinkinį, turėtumėte pagalvoti apie pakankamai dideles patalpas, stiprų maitinimo šaltinį, efektyvų vėsinimą – o viskas tai reikalauja gan didelių sąnaudų. Tačiau tai nereiškia, kad kompiuteriui žaidimams reikia išleisti 1300 – 2300 eurų, nes ir pigesni vienetai gali suteikti aukštos kokybės pramogas.

Stalinis kompiuteris žaidimams ar nešiojamasis kompiuteris?

Tiems, kas tik pradeda savo žaidimų nuotykius, kyla labai daug klausimų. Vienas dažniausių yra: kokį kompiuterį pasirinkti – stalinį ar nešiojamąjį. Žinoma, iš pradžių turite užduoti sau klausimą, kaip bus naudojamas kompiuteris. Tipiškas nešiojamasis kompiuteris žaidėjams yra labai brangus, o už tą pačią sumą galima sukomplektuoti žymiai efektingesnį stalinį kompiuterį.  Todėl, jei kompiuteris nebus perkeliamas ir naudojamas, pvz. kelionėse (nors Jūs turite suprasti, kad žaidimų nešiojamieji kompiuteriai yra dideli ir sunkūs), geriau pasirinkti tradicinį sprendimą.

Stacionarių žaidimų kompiuterių reitingas


Kas yra midi tower?

Midi tower tai vidutinio dydžio kompiuterio korpusas. Tokiame korpuse galima sumontuoti nuo 3 iki 4 didelių diskų ir 2 mažus diskus. Midi tower yra labiausiai paplitęs korpuso tipas. Jis jungia funkcionalumą ir daugeliui vartotojų prieinamą dydį. Midi tower tai kompromisinis variantas tarp big tower ir mini tower.

Kompiuterio žaidimams privalumai ir trūkumai

Privalumai Trūkumai
Palyginti pigus Mobilumo stoka
Galimybė lengvai patobulinti Užima daugiau vietos
Už panašią kainą galima sukomplektuoti produktyvų vienetą
Gebėjimas kurti labai pažangią įrangą

Nešiojamojo kompiuterio žaidimams privalumai ir trūkumai

Privalumai Trūkumai
Mobilus Mažesnis našumas nei stalinio kompiuterio už tą pačią kainą
Užima mažai vietos

Mažos patobulinimo galimybės (sunku pakeisti tokius komponentus kaip procesorius, pagrindinė plokštė ar vaizdo plokštė) 

Verta žinoti!

Svarstote apie naują kompiuterio komplektą? Mūsų padėjėjo dėka lengvai atrasite ir suderinsite komponentus, iš kurių norite sukurti savo konfigūraciją. Pasirinkite surinkimo paslaugą, jei norite, kad mūsų servisas surinkti Jums kompiuterį vietoj Jūsų. Sėkmės!

Komponentai:

Vaizdo plokštė

Be jos nebūtų įmanoma paleisti jokio žaidimo. Be to, tai ji yra atsakinga už vaizdo kūrimą ir pateikimą ekrane. Žaidimų rinkinių atveju būtina atsisakyti integruotos kortelės ir investuoti į išorinį grafinį išdėstymą (paskirtą). Šiuo metu vaizdo plokštes siūlo du gamintojai:

 • nVidia
 • AMD

Vaizdo plokščių reitingas


Kiekvienas iš jų turi savo šalininkų ir oponentų, nors "nVidia" modeliai yra labiau populiarūs. Renkantis tam tikrą modelį, visų pirma turėtumėte patikrinti ne tik pačią specifikaciją, bet ir apžvalgas bei veiklos  lenteles, kurios iliustruoja sistemų veikimą skirtinguose žaidimuose. Be to, verta atkreipti dėmesį į:

 • galimybę aptarnauti kelis monitorius – dauguma pažangių žaidėjų ir kompiuterinių žaidimų entuziastų nusprendžia naudoti tris monitorius, kurie suteikia didesnį  tikrovės pojūtį ir didelius įspūdžius. Vaizdo plokščių, palaikančių kelis monitorius, vadovas pateikiamas atskirame straipsnyje.
 • vaizdo išėjimų skaičių – norėdami turėti bent du kompiuterius, turėtumėte patikrinti, kiek išėjimų turi esama korta. Tokiu būdu išvengsite papildomų adapterių monitoriaus prijungimui pirkimo. Jungčių rinkinys apima: DVI, HDMI, DisplayPort.
 • technologijų priežiūrą CrossFire arba SLI – kai kurie žaidėjai nusprendžia turėti du (ar daugiau) tokius pačius vaizdo išdėstymus. Norėdami išnaudoti visą galingumą ir kad jų bendradarbiavimas vyktų sklandžiai, geriausia ieškoti modelių, kurie palaiko aukščiau minėtas technologijas.
 • pavadinimą – nVidia prie efektyvių vaizdo išdėstymų, skirtų visų pirma žaidėjams, pavadinimų prideda raidę X, pvz. GeForce GTX, tokius modelius reikėtų ieškoti. AMD pradėjo naudoti panašią praktiką naujausioje Radeon R7 ir R9 serijose, kur pavadinimo pabaigoje taip pat pasirodo raidė X.

Procesorius

Daugelis pradedančiųjų, komplektuodami kompiuterį žaidimams, daro esminę klaidą: ieško labai galingos (ir brangios) vaizdo plokštės, ir tik nedidelę dėmesio dalį skiria procesoriui. Pasirinkus silpną procesorių, turėtumėte žinoti, kad gali kilti tam tikros kliūtys, pvz. centrinis vienetas gali apriboti vaizdo sistemą, kuri negalės išnaudoti visą turimą galią.  Kitaip tariant, vertėtų rinktis kortą ir procesorių artimus sau našumo ir kainos atžvilgiu. Kita vertus, nebūtina įsigyti efektyviausių ir brangiausių procesorių, nes pakanka dvigubų "Intel i5" modelių (ir panašių) galios.

Pagrindinė plokštė

Šiuo atveju nėra didelių reikalavimų, tačiau, žinoma, reikėtų nepamiršti, kad pagrindinė plokštė turi turėti tinkamą procesoriaus lizdą. Dėl to verta atkreipti dėmesį į:

 • SATA III valdiklį su 6 Gb / s pralaidumu – tai ypač svarbu naudojant kelis diskus
 • Mažiausiai 10 USB prievadų – taip pat verta, kad keli iš jų naudotų naujausią 3.0 versiją.

Aušinimas

Kompiuteriui žaidimams yra būtinas aktyvus aušinimas, kuris apkrovos metu veiksmingai užtikrintų komponentų žemesnę temperatūrą. Ventiliatoriai turėtų būti ne tik korpuso viduje, bet ir prie procesoriaus ir vaizdo kortų.  Pasyvus aušinimas, t. y. aušinimas bus nepakankamas ir gali prisidėti prie netikėto kompiuterio išjungimo.

Maitinimas

Maitinimo šaltinis, kaip kompiuterio energijos šaltinis, turėtų būti pasirinktas pagal komponentų energijos suvartojimą, taigi ir visą komplektą. Šiuo tikslu verta naudoti galios skaičiuotuvus, kuriuos galima rasti gamintojo svetainėje. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad prietaisas turi būti ne mažesnis kaip 500 W galios.

Diskai

Žaidimų kompiuteriui verta pasirinkti greitesnį kietąjį diską su didesne talpa (1-2 TB) duomenų žaidimų saugojimui ir nedidelį SSD diską, kuris užtikrins greitą "Windows" ir kitos programinės įrangos ar žaidimų paleidimą.

Atmintis RAM

Geriausia pasirinkti to paties gamintojo kaulus, kurių talpa yra tokia pati. Tokiu būdu galite naudoti Dual Channel technologiją, kuri pagreitina skaičiavimus ir operacijas atmintyje. Optimalus RAM atminties kiekis yra 16 GB, tačiau jaukiam žaidimui turėtų pakakti ir 8 GB.

RAM reitingas


Korpusas

Korpusas turi būti pakankamai didelis, kad tilptų ne tik pagrindinė plokštė, bet ir aušinimo arba didesnės vaizdo plokštės. Be to reikėtų vengti korpuso su integruotu maitinimo šaltiniu, kuris vargu ar sugebės aprūpinti surinktus komponentus. Taip pat verta apsvarstyti galimybę įsigyti dėžes su garsą izoliuojančiais kilimėliais, kurie užtikrins nedidelį triukšmo kiekio prasiskverbimą į išorę.

Ar verta keisti?

Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui kalbant apie procesorių, galite pasirinkti pigesnį modelį (pvz., iš ankstesnės kartos), teoriškai silpnesnį, tačiau suteikiantį galimybę pakeisti.

Tokiu būdu, esant mažesniems išlaidoms, galite turėti galingą ir greitą vienetą. Tačiau, jei Jūs niekada nesate turėję nieko bendro su overclockingu arba turite didelę baimę sugadinti savo kompiuterį, geriau rinkitės sistemą su gamykliniais parametrais.

Priedai ir aksesuarai

Rinkoje yra daug įdomių kompiuterių priedų, kurie gali padaryti virtualią pramogą dar malonesne. Tai yra:

Žaidimo pelių reitingas


 • plokštės – kai kuriuose žaidimuose, tokiose kaip FIFA, plokštė tampa idealiu valdikliu
 • klaviatūra – kaip ir pelės, siūlo daug įvairių sprendimų – kaip papildomi mygtukai su papildomai priskirtomis funkcijomis ir makrokomandomis ar labiau struktūrizuotas raktų išdėstymas.

Klaviatūrų reitingas

 • ausinės – naudingos multiplayer žaidimuose

Ausinių reitingas

Kompiuteris pradedantiesiems žaidėjams iki 550 eurų

Nors kai kam sukomplektuoti kompiuterį už tokią kainą gali tapti tikru iššūkiu, tačiau nieko nėra neįmanomo. Tuo pačiu metu turėtumėte žinoti, kad ne kiekvieną žaidimą bus galima paleisti didžiausiose detalėse. Turint mažesnę pinigų sumą, Jums vertėtų susidomėti:

 • keturių branduolių AMD procesoriais su atrakintu daugikliu ar dviejų branduolių "Intel Core i5"
 • 8 GB atmintimis RAM DDR3
 • pagrindine plokšte, kurioje yra bent 2 jungtys PCI Express x 16 ir 10 USB jungčių
 • grafikos plokšte mažiausiai GeForce GTX 560 Ti lygyje
 • 1 TB standžiuoju disku
 • korpusu, turinčiu bent keturias vietas ventiliatoriui, kad būtų užtikrintas geriausias galimas aušinimas

Kompiuteris vidutinio lygio žaidėjui iki 800 eurų

Šiame kainų diapazone galite įsigyti:

 • greitesnį "Intel Core i5" procesorių su ketvirtos kartos daugkartiniu daugikliu  (šiuo metu naujausia versija)
 • galingesnę vaizdo plokštę (pvz. GeForce GTX 760)
 • kietąjį diską 1 TB
 • diską SSD 128 GB kaip papildymą prie rinkinio.

Taip pat galite pasirinkti geresnį korpusą ir maitinimą.

Kompiuteris profesionalams (pro - žaidėjams) iki 900 eurų

Iki 900 eurų galite rasti rinkinius, kuriuose bus įdiegta pažangesnė vaizdo plokštė, pvz. Radeon HD 7970, didesnės apimties (pvz. 256 GB) diskas SSD arba didesnė atmintis RAM. Taip pat verta investuoti į geresnį aušinimą arba korpusą, pagamintą iš labai gerų medžiagų.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
14 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?