IKI SEKMADIENIO! 🤩 Sutaupykite iki -20 € pardavėjo Pigu.lt prekėms!

Naudingi patarimai

Kūdikio kambarys – interjero idėjos

Didelis vaiko kambario baldų pasirinkimas
2021 02 03
kudikio kambarys su mediniais baldais ir zaislais

Įrenginėjant mažylio kambarį norisi, kad jis būtų kuo jaukesnis ir mielesnis. Įvairūs paveikslėliai, pėdučių antspaudai, ūgio matuoklės, lipdukai ant sienų, karuselės virš lovytės ir baldakimai puošti naktyje šviečiančiomis žvaigždutėmis. Idėjų tiek daug, tad neretai bandant sukurti tobulą kambarį tėvai persistengia. Paruošėme 10 kūdikio kambario interjero idėjų ir patarimų, kurie padės apsispręsti ir sukurti funkcionalią, saugią ir jaukią erdvė vaikui. 

Kūdikio kambario interjeras

1. Pastelinės ramios spalvos

pasteliniu spalvu vaiko kambarys

Vaiko kambaryje turėtų vyrauti šviesūs tonai. Nesirinkite per daug spalvingų, įvairiais raštais išmargintų daiktų. Jei kambarys nedidelis, šviesios spalvos vizualiai jį padidins, o erdvė atrodys tvarkinga ir jauki. 


2. Funkcionalūs baldai

funkcionalus baldai kudikio kambaryje

Apstatant vaiko kambarį baldais, ypatingą dėmesį reikėtų skirti funkcionalumui. Dizainerė pataria rinktis tokius baldus kurie transformuojasi arba turi kelias funkcijas. Taip kambarys visuomet bus tvarkingas ir neperkrautas. Daugiau patarimų kokius baldus pasirinkti galite rasti straipsnyje: Kūdikio kambario įrengimas


3. Žaluma kambaryje

zalumos detales kudikio kambaryje

Turbūt daugelis sutiks, kad augalai pagyvina bet kokią erdvę. Vis tik, jei vaikų kambaryje laikyti augalų nenorite, dizainerė pataria rinktis augalų motyvus sienų apdailoje bei kituose elementuose, tai neabejotinai suteiks kambariui žaismingumo.


4. Kambarys per daug nuobodus

roziniu detaliu kudikio kambario interjeras

Šviesios spalvos neretai asocijuojasi su itin tvarkinga, nuobodžia ar net sterilia erdve. Pagyvinti vaiko kambarį galite pasitelkdami įvairias interjero detales. Ramių, žemiškų spalvų kilimas, raštuota pagalvėlė, mielas paveikslas, spalvingos dėžutės smulkiems daiktams. Taip pat galite vieną iš sienų ištapetuoti ar perdažyti kita spalva. 


5. Modernus stilius 

modernaus stiliaus kudikio kambario dizainas

„Jeigu mėgstate modernų klasikinį stilių, jį taip pat galima naudoti ir vaikų kambario interjerui, renkantis šviesias spalvas su ryškesniais moderniais akcentais“, – pataria interjero dizainerė. 


6. Minimalizmas

minimalistinio stiliaus vaiko kambario interjeras

Minimalistinis stilius ypač geras pasirinkimas kai namuose nėra daug erdvės. Šviesios spalvos, itin funkcionalūs, vietą taupantys baldai ir jokių nereikalingų detalių. Tačiau, pasirinkus tokį stilių reikėtų vis tik nepamiršti, kad tai yra vaiko kambarys. Pagalvokite apie papildomas jaukumo suteikiančias detales kurios neapkrautų kambario, tačiau paverstų jį jaukia vieta žaidimams. Kilimas žaidimų zonoje, vaikiški paveikslėliai ant sienų, malonią šviesą skleidžiantis šviestuvas miego erdvėje – yra daugybė būdų kaip sukurti jaukumą. 


7. Skandinaviškas stilius

skandinavisko stiliaus kudikio kambarys

Tai turbūt vienas dažniausiai pasirenkamų stilių. Skandinaviški elementai, tokie kaip natūralus medis, neutralios, žemiškos spalvos ir paprasti, tačiau funkcionalūs baldai neabejotinai suteikia vaiko kambariui jaukumo. Jei norite papildomai kambariui suteikti žaismingumo, galite pasirinkti įdomesnio rašto tapetus ar sienas dekoruoti mielais paveikslais. 


Įrenginėjant vaiko kambarį svarbu atsižvelgti į tris pagrindinius dalykus – funkcionalumą, jaukumą ir saugumą. Neperkraukite kambario nereikalingais, tačiau ypač madingais daiktais. Geriau turėti daugiau erdvės žaidimams nei kambarį apstatyti nenusakomai gražiais, tačiau visai nefunkcionaliais, daug vietos užimančiais baldais. Šviesios, pastelinės spalvos bet kokiai erdvei suteikia jaukumo. Jei įrenginėjate dar visai mažo vaiko kambarį, pasidomėkite spalvų daroma įtaka. Per daug ryškios spalvos gali vaiką stimuliuoti, todėl vaikas bus irzlus, prastai miegos. Ir trečias dalykas – saugumas. Nepamirškite gerai pritvirtinti visų baldų.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?