Naudingi patarimai

Pirmosios Komunijos šventė – kaip pasiruošti ir ką dovanoti?

Platus dviračių, riedučių, riedlenčių pasirinkimas
2020 07 02
mergaite ruosiasi pirmos komunijos sventei apsirengusi balta suknele ir vainiku

Kalėdos ir gimtadieniai jau seniai nebėra vienintelės šventės, kurių proga vaikai ar jaunuoliai tikisi gauti dovanų. Tapo pakankamai įprasta nedideles dovanėles dovanoti įvairių pasiekimų proga, taip juos paskatinant, pagiriant ir parodant rūpestį bei dėmesį. Tačiau tam tikroms progoms dovanas išrinkti būna kur kas sunkiau, tarkime, atėjus krikštynoms ar Pirmajai Komunijai. Ši proga sukelia ir daugiau organizacinių klausimų – į visus juos šį kartą ir pabandysime atsakyti.

Kas yra Pirmoji Komunija?

Tai – labai svarbi dalis tampant krikščionimi. Ruošiantis Komunijai, savotiškai pratęsiama tai, kas buvo pradėta krikštynų metu. Skirtumas tas, kad vaikučiai jau yra kur kas sąmoningesni ir patys daug geriau suvokia pagrindinius tikėjimo pradmenis, kurių jie mokosi ruošdamiesi šiai šventei. Pirmąją Komuniją galima priimti sulaukus maždaug 9-erių metų, tačiau pravartu atsižvelgti į atžalų subrendimo lygį. Pasiruošimas šiai šventei vyksta ilgą laiką, todėl į savo parapiją reikėtų kreiptis iš anksto – tuomet bus pranešta, kaip dažnai reikės atvykti į bažnyčią ir kada bus Pirma Komunija. Dažniausiai pati šventė vyksta šiltuoju sezonu, todėl pasibaigus oficialiai daliai, daugelis šią ypatingą progą pamini ir namuose.

Kaip švęsti Pirmą Komuniją?

Į šią šventę dažniausiai sukviečiame pačius artimiausius giminaičius ir draugus. Kadangi dažniausiai tai vyksta esant šiltesniems orams, tampa aišku, kur švęsti Pirmą Komuniją – tam ypač tinka Jūsų kiemas ar sodas. Tuomet verta pasitelkti gražiausias šių metų kiemo švenčių tendencijas. Tačiau jei nerimaujate dėl orų ar tiesiog neturite didesnės lauko erdvės, tokią šventę galite surengti ir savo namuose. Svarbiausia laikytis bendrų principų:

  • Pirmenybę teikite baltai spalvai. Visos šios šventės metu dominuoja balti atspalviai, tad Pirmos Komunijos reikmenys taip pat turėtų būti būtent tokių spalvų. Tam ypač tinka balti balionai, popieriniai angelai, koriai ir kitos panašios detalės.
  • Venkite blizgučių ir labai vaikiškų detalių. Iš dalies ši šventė simbolizuoja įžengimą į suaugusiųjų pasaulį, todėl patartina vengti dirbtinio vaikiškumo ir pirmenybę teikti lengvai elegancijai. Prekės Pirmai Komunijai gali būti pastelinių spalvų, pavyzdžiui, purpurinės, žydros ar rusvos. Taip pat prie tokios stilistikos puikiai tinka lietuviškų pievų gėlės – šiuo sezonu tikrai neužtruksite jų ieškodami.
  • Pakankamai dėmesio skirkite stalo serviravimui. Nors į šią šventę susirenka tik patys artimiausi asmenys, tai nereiškia, kad į šį aspektą galima numoti ranka. Juos maloniai nustebins ant stalo padėtos vardų kortelės – ypač tuomet, jei kiekvieną iš jų užrašysite ranka. Prie elegantiškos stilistikos puikiai derės skaidrus stiklas ir balti indai. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kaip serviruoti stalą – atsižvelgę į pagrindines taisykles, sukursite dar jaukesnę atmosferą.
  • Nepamirškite žvakių. Šios dekoracijos padės išlaikyti šios šventės iškilmingumą ir primins, dėl kokių priežasčių visi kartu susirinkote. Tam galima pasitelkti religiniais simboliais dekoruotas žvakides, tačiau jei tokių neturite, aplink žvakes galite padėti žalių augalų vainikus ar sukurti žavingai žaliuojančią kompoziciją.
  • Palikite vaikams ilgalaikį prisiminimą. Įsigykite specialiai Pirmajai Komunijai skirtą svečių palinkėjimų knygą ir pasirūpinkite, kad joje savo įrašą paliktų kiekvienas šventės dalyvis. Net ir po daugybės metų tokią knygą atsiversti bus itin malonu.

Ką dovanoti Pirmos Komunijos proga?

Ieškoti dovanų gimtadienio ar Kalėdų proga įprastai būna ganėtinai nesudėtinga, kadangi vaikai patys noriai jau kurį laiką reiškia savo pageidavimus, kurie būna ganėtinai specifiniai. Pirmoji Komunija tuo ir išsiskiria – tai proga, kurios metu galima vaikus nustebinti išties netikėtomis dovanomis. Jei nežinoma, ką dovanoti ar ko vaikas išties norėtų, tuomet galima rinktis populiariausias prekes. Kai kurie žmonės mėgsta savo dovanų pirkimo naštą pasilengvinti tiesiog dovanojant pinigus, tačiau šios specifinės progos tam nėra tinkamos. Geriausia, jei atsižvelgsite į vaikų lytį – pagal tai lengviausiai nuspręsite, kokios Pirmos Komunijos dovanos būtų pačios tinkamiausios.

Dovanos Pirmajai Komunijai berniukui

Rinkdami dovaną mažiesiems neklaužadoms, pagalvokite ir apie tai, kiek ketinate išleisti – tuomet surasite ir geriausią idėją.

Dovanos iki 50 eurų:

  • Riedučiai. Jie tikrai pradžiugins kiekvieną vaiką ar jaunuolį, o taip pat bus puiki paskata treniruotis ir daugiau laiko leisti lauke. Juk tai kiekvienų šiuolaikinių tėvų siekiamybė – atitraukti vaiką nuo kompiuterio ekrano. 


  • MP3 grotuvai. Jie taip pat pradžiugins bet kurį jaunuolį, mat muzika šiuolaikinį jaunimą lydi nuolat. Juolab kad galima įsigyti skirtingų gamintojų produkciją, kuri ne tik išsiskirs savo dizainu ar funkcijomis, tačiau ir leis sutaupyti.
  • Konstruktoriai. Jeigu Jūsų atžala jau įžengia į suaugusiųjų pasaulį, tai dar nereiškia, kad įprasti žaidimai jam tampa nebeįdomūs. Tuo labiau, jog tarp konstruktorių galima rasti iš tiesų sudėtingų ir labai įtraukiančių variantų!

50 – 150 eurų biudžetas:

  • Dronas. Už tokią sumą įmanoma įsigyti paprastesnės komplektacijos modelį, su kuriuo atžala pradės lavinti savo įgūdžius. Jei ši veikla patiks, ateityje bus galima pagalvoti ir apie profesionalesnį variantą.
  • Planšetinis kompiuteris. Jei Pirmosios Komunijos proga tenka dovaną dovanoti kiek vyresnei atžalai, tokiu atveju būtų galima svarstyti ir planšetinio kompiuterio dovanojimą. Jis ne tik leis atsipūsti nuo mokslų žaidžiant įvairius žaidimus, bet ir pasitarnaus kaip lavinamoji priemonė, gelbstinti esant sunkiems namų darbams. Tokios dovanos tikrai neliks nesuprastos ir neabejotinai susilauks jaunuolių entuziazmo.