Naudingi patarimai

Riedučiai: kaip pasirinkti?

Didelis riedučių pasirinkimas
2021 02 17
mergina fiksuoja rieducius pries vaziavima gamtoje

Riedučiai yra ne tik smagi laisvalaikio veikla, bet ir puikus būdas padailinti savo figūrą. Būtent dėl to ne tik vaikai, bet ir suaugusieji noriai mokosi, kaip važiuoti riedučiais. Visgi, nepriklausomai nuo to, koks bus pagrindinis tikslas, teks gerai pagalvoti, kuriuos gaminius pasirinkti. Jei atsižvelgsite į kelis esminius kriterijus, tai padarysite gerokai paprasčiau.


Riedučių tipai

Šiuo metu prekyboje sutinkami tokie šių gaminių tipai: 

  • „Fitness“. Šio tipo riedučiai ypač tinka pasivažinėjimams parke – šiuo metu tai yra vienas populiariausių pasirinkimų. Jų batelis yra labai minkštas ir komfortiškas, manevruoti pavyksta vidutiniškai, tačiau su tokiais gaminiais lengva išlaikyti važiavimo kryptį. Be to, daugelis modelių turi ir papildomą stabdį, tad netenka nerimauti, kaip stabdyti riedučiais.
  • „Freeskate“. Šių modelių bato korpusas yra kur kas kietesnis (neretai – plastikinis), puikiai saugantis nuo smūgių. Dėl puikaus manevringumo su jais galima žaisti įvairius žaidimus, agresyviau judėti miesto gatvėse ar netgi atlikti įvairiausius triukus. Tiesa, ant jų nėra galimybės uždėti stabdžių. Dėl to tokie riedučiai yra rekomenduojami labiau patyrusiems ir adrenalino ištroškusiems entuziastams.
  • Reguliuojamo dydžio riedučiai. Tai – tarp vaikiškų riedučių dominuojantys modeliai. Būtent dėl galimybės reguliuoti jų dydį šiuos gaminius galima pritaikyti keliems sezonams – atžaloms sparčiai augant, tai yra ženklus privalumas. Tačiau reguliuojamo dydžio modelių vis dažniau galima atrasti ir tarp suaugusiesiems siūlomų riedučių.

mama su dukra mokinasi vazineti rieduciais

  • Riedučiai – pačiūžos. Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, tokie gaminiai gali būti pritaikyti ne tik kaip riedučiai, bet ir kaip žiemos sportui skirtos pačiūžos. Nors tokius modelius taip pat labai mėgsta vaikai, tarp jų galima atrasti ir suaugusiesiems skirtų variantų.
  • Kulniniai riedučiai. Tai – nauji, du ratukus turintys modeliai, kurie yra tvirtinami ant kulnų. Tie patys riedučiai tinka visiems batų dydžiams, o užsidėjus juos galima ne tik važinėti, bet ir vaikščioti ar tiesiog slysti. Tai šiek tiek kitokia, tačiau ne mažiau įdomi pramoga, galinti praskaidrinti Jūsų ar vaikų kasdienybę.

Riedučių ratukai

Nuo ratukų taip pat priklausys Jūsų važinėjimų patirtis – šiuo atveju svarbu atsižvelgti į šiuos niuansus:

  • Dydis. Turėtumėte įsidėmėti, kad didesni ratukai bus greitesni, o mažesni – lėtesni, tačiau manevringesni ir lengviau valdomi. Būtent dėl to pradedantiesiems riedutininkams rekomenduojama rinktis mažesnius, maždaug 84-90mm skersmens ratus, kurie užtikrins saugesnes ir paprasčiau kontroliuojamas keliones.