Naudingi patarimai

Teisinga dantų priežiūra

Didelis dantų šepetėlių, pastos pasirinkimas
2020 01 24
kaip teisingai priziureti dantis

Niekam ne paslaptis, jog norėdami mėgautis tobulai atrodančia šypsena ir kaip įmanoma rečiau atsidurti odontologo kėdėje, dantis turime prižiūrėti kiekvieną dieną. Reguliariai valydami juos, pašaliname burnoje besikaupiančias bakterijas, kurios ir yra kaltos dėl daugelio dantų bei dantenų ligų. Visgi, svarbu, jog ne tik išsiugdytumėte šį įprotį, bet ir žinotumėte, kaip taisyklingai valyti dantis – tik tuomet bus galima tikėtis geriausių rezultatų.

Kaip valyti dantis?

Idealiausia dantis valyti 2 kartus per dieną – ryte ir vakare, ruošiantis į lovą. Tam reikia pasitelkti kokybišką šepetėlį, kurį patartina keisti kas 2-3 mėnesius. Tačiau jeigu per šį laikotarpį sirgote infekcinėmis ligomis, jį reikėtų pakeisti dar anksčiau. Tuomet kiekvieno valymo metu reikėtų atlikti šiuos žingsnius:

  • Sušlapinkite šepetėlį ir užtepkite ant jo nedidelį grūdelį mėgstamos pastos.
  • Naudodami šluojamus, sukamus judesius valykite nuo dantenų iki kramtomųjų paviršių taip, kad pasiektumėte visas jų puses.
  • Papildomai pavalykite dantis nuo dantenų link apatinio dantų krašto, kad pilnai nuvalytumėte danties paviršių.
  • Lygiai tokius pačius veiksmus atlikite ir su vidiniu dantų paviršiumi.


  • Įprastai dantų šepetėliai gali apimti 2-3 dantis – ties kiekviena tokia zona turėtumėte „užsilaikyti“ apie 30 sekundžių, kiekvienam dančiui skirdami apie 10.
  • Valymo metų šepetėlį laikykite horizontaliai (taip šiek tiek pasieksite ir dantenas), tačiau jo pernelyg nespauskite – užteks, jei jo šereliai švelniai sulinks.

Labai panašūs procesai vyksta ir naudojant elektrinį prietaisą – skirtumas tik tas, jog visi tikslingi judesiai atliekami už Jus, o šepetėliui atitinkamoje zonoje baigiant darbą, nuskamba garsinis signalas. Taigi nusprendus išbandyti naujoves, nereikės iš naujo mokytis, kaip valyti dantis elektriniu šepetėliu.