Naudingi patarimai

„U“ formos virtuvė: planuojame patys!

Didelis virtuvinių spintelių pasirinkimas
2024 01 11
modernus u formos virtuves interjeras

Virtuvės išplanavimas labai svarbus efektyviam maisto gaminimui. Juk nėra patogu, kai tenka eiti pasiimti grietinės iš šaldytuvo viename virtuvės gale, tada siekti šaukšto iš spintelės kitame, galiausiai, pasiekti orkaitę viduryje. Kad judėjimas virtuvėje būtų patogesnis, o visi rakandai lengviau ir greičiau pasiekiami, rekomenduojama pasirinkti kurį nors vieną išplanavimo būdą. Tarp populiariausių yra 5 išplanavimo būdai: „galerijos“, „L“, „U“, „G“ formų ir vienos sienos. Šiame gide plačiau pristatoma „U“ formos virtuvė ir kaip ją planuoti.

„U“ formos virtuvės išplanavimas: koks jis?

„U“ formos virtuvės išplanavimas yra pats lanksčiausias iš visų minėtų išplanavimo tipų, kadangi pritaikomas tiek mažesnio, tiek didesnio ploto virtuvėse. Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, jo esmė – palei trejas virtuvės sienas išdėstomi virtuvės baldai ir buitiniai prietaisai, o ketvirtoji paliekama atvira, kaip įėjimas. Taip gaunama „U“ raidė. 

u formos virtuve

Kodėl būtent šis virtuvės išplanavimo būdas toks funkcionalus ir efektyvus? Jis sukuria savotišką trikampį, kuriame stovintis žmogus maistą ruošti gali saugiai ir našiai, nes reikalingiausi „U“ formos virtuvės baldai ir buitiniai prietaisai lengvai pasiekiami. Todėl norint kažką paimti nereikia vaikščioti iš vieno virtuvės galo į kitą, pakanka žengti vieną ar du žingsnius.


Tiesa, jei virtuvės plotas nėra didelis, labai svarbu protingai viską išdėstyti, kitaip tokioje virtuvė galima pasijusti ankštokai. Tuo tarpu didesnėse „U“ formos virtuvėse atsiranda galimybė įrengti ir maisto gaminimo salą virtuvės viduryje.

„U“ formos virtuvė: privalumai ir trūkumai

Be jau minėto patogaus daiktų pasiekiamumo, judėjimo ir efektyvumo, „U“ formos virtuvė pasižymi daugiau nei pakankamu kiekiu virtuvinių spintelių. Jų dėka ne tik atsiras vietos visiems virtuviniams daiktams daikteliams, bet ir smulkiems buities prietaisams, tokiems kaip mikrobangų krosnelės, skrudintuvai, kavos aparatai ir kiti. Vienintelis įėjimas taip pat užtikrina, kad žmonės nevaikščios pro virtuvę ir nesimaišys po kojomis gaminančiam maistą. Tuo tarpu ko gero pagrindinis „U“ formos virtuvės trūkumas yra jos įrengimo kaina. Turint galvoje virtuvinių spintelių, stalviršių kiekį, visą tai gali kainuoti brangokai. Be to, jei toks išplanavimas įrenginėjamas mažesnėje patalpoje, joje gali būti sunku vienu metu išsitekti daugiau nei vienam žmogui.

u formos virtuves interjeras su mikrobangu krosnele


„U“ formos virtuvės planavimas

Planuojant savo namuose įsirenginėti „U“ formos virtuvę reikėtų pagalvoti apie keletą dalykų:

Išdėstymą pritaikykite prie turimos virtuvės erdvės. „U“ formos virtuvė nebūtinai reiškia, kad tai turi būti tobula „U“ raidė. Viena priešais kitą esančios sienos gali būti ir ne vienodo ilgumo. Kaip tik, tai veikiau privalumas, nei trūkumas, kadangi tai suteiks didesnės erdvės pojūtį. Be to, virtuvinės spintelės gali būti tiek vienodo ilgio, tiek skirtingo.

modernus u formos virtuves interjeras

Apgalvokite savo darbo eigą. Planuodami kur kokia spintelė ar buities prietaisas stovės, bandykite įsivaizduoti, kaip gaminsite maistą būsimoje virtuvėje ir kaip patogiausia viską pasiekti. Orkaitės, šaldytuvai ir kriauklės turėtų būti pastatomi ties gretimomis sienomis – taip, kad visus šiuos objektus būtų galima pasiekti žengus vos žingsnį ar du. 


Taip pat „U“ formos virtuvės interjere reikėtų išlaikyti vientisumo principą: kiekvienoje pusėje spintelės turėtų būti vienodo aukščio, žemesni daiktai (pvz. viryklė) ir aukštesni (pvz. šaldytuvas) turėtų stovėti priešingose pusėse. Apskritai, tokioje virtuvėje geriausiai dera įmontuojamas šaldytuvas ir kiti į spinteles integruojami prietaisai.

u virtuves interjeras su imontuojamu saldytuvu


Apgalvokite kriauklės vietą. Idealiausia kriauklės vieta „U“ formos virtuvėje yra siena su langu (žinoma, jei toks yra). Tai leis į virtuvę įleisti daugiau natūralios šviesos ir gerėtis vaizdu plaunant indus. Idealu, jei kriauklė bus įrengta per patį sienos vidurį, o abipus, prie šoninių sienų stovės šaldytuvas ir viryklė. Taip bus užtikrintas „U“ formos virtuvei būdingas „trikampio“ principas, užtikrinantis maisto ruošimo patogumą ir paprastą visų reikalingų daiktų pasiekiamumą.

Suplanuokite stalą virtuvės centre. Tarp trijų sienų įrengta „U“ formos virtuvė gali kurti ankštumo įspūdį ir atskirti maistą ruošiantį asmenį nuo šeimos narių ar svečių. Jei virtuvės plotas nėra labai mažas, virtuvės viduryje esančią laisvą erdvę galima išnaudoti joje įrengiant savotišką salelę. Tai gali būti ir tiesiog baro tipo staliukas su kėdėmis, kur žmonės galėtų prisėsti ir palaikyti kompaniją virtuvės šefui.

u virtuves interjeras su sala


Išnaudokite erdvę virtuvės kampuose. Kadangi „U“ formos virtuvė apima tris sienas, ties jų susikirtimais natūraliai atsiranda efektyviai neišnaudojama erdvė virtuvės kampuose. Šią problemą ištaisyti galima įrengiant papildomos vietos daiktams susidėti. Tai gali būti daiktadėžės, iš viršaus atidaromos virtuvinės spintelės ir t.t.

Dabar turbūt akivaizdu, kodėl „U“ formos virtuvė yra vis populiaresnis išplanavimo būdas naujai įsirenginėjant virtuvę. Žinoma, toks išplanavimas netinkamas bet kur, nes tam reikia vienos svarbios sąlygos – 3-jų „U“ forma išsidėsčiusių sienų. Tačiau būdų kaip efektyviai išdėstyti virtuvės baldus bei prietaisus esama daugiau ir jie labai įvairūs. Kitame gide apie virtuvės išplanavimą galite sužinoti dar daugiau.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?