Naudingi patarimai

Vaiko kambario apšvietimas: idėjos ir patarimai

2020 09 02
mergaite skaito knyga vakare savo kambaryje po vaikisku pastatomu sviestuvu prie lango

Vaiko kambaryje vyksta daug veiksmo, čia vaikas mokosi, žaidžia ir ilsisi po kupinos įspūdžių dienos. Funkcionalus, konkrečioms kambario erdvėms pritaikytas apšvietimas yra vienas svarbiausių dalykų įrenginėjant vaiko kambarį. Patarsime, kokie šviestuvai bei kokio ryškumo ir spalvinės temperatūros lemputės yra tinkamiausios vaiko kambario apšvietimui.

Kūdikio ir vaiko kambario apšvietimas

Įrenginėjant apšvietimą kūdikio kambariui venkite ryškios šviesos. Didžiąją dalį laiko kūdikis praleidžia gulėdami ant nugaros, todėl ryškus apšvietimas gali per daug stimuliuoti arba net pakenkti dar ypač jautrioms akims. Blankus apšvietimas, vakare leidžia vaikui ilsėtis po kupinos įspūdžių dienos, nusiraminti ir pasiruošti naktiniam miegui. Jei kambaryje ir dienos metu nebūna labai šviesu ir kūdikio būdravimo metu tenka jungti šviesą, geras sprendimas šviesos ryškumo reguliatorius arba šviestuvas turintis keletą apšvietimo lygių. 

melsvos spalvos vaiko moksleivio kambario poilsio zona su lovasviesus moksleivio kambarys su poilsio zona ir lovamelynu detaliu moksleivio kambarys su darbo zona ir rasomuoju stalu bei medine lentyna

Jau vyresnio vaiko kambaryje šviesa gali būti ir ryškesnė, tačiau ir čia vertėtų nepersistengti, nes kaip ir kūdikį, itin ryški šviesa gali per daug stimuliuoti ir varginti.

Kūdikio ir vaiko kambaryje turėtų būti bent 3 šviesos šaltiniai:

  • pagrindinis, visą kambarį apšviečiantis šviestuvas;
  • naktinė lempa;
  • šviestuvas veiklos zonoje.


Pagrindinis apšvietimas. Pagrindiniam apšvietimui rinkitės lubinius, įmontuojamus arba pakabinamus šviestuvus. Įmontuojami šviestuvai patogūs nes ant jų nesikaupia dulkės, galima apšviesti didesnį plotą juos išdėliojus pasirinkta forma arba palei sieną. Lubiniai šviestuvai itin praktiški vaiko kambaryje. Jie tvirtinasi arti lubų, todėl net ir pasilypėjęs vaikas jų nepasieks. Pakabinami šviestuvai kabinasi žemiau nei lubiniai šviestuvai, todėl jei pasirinkote būtent tokio tipo šviestuvą, atkreipkite dėmesį, ar kambariui su žemesnėmis lubomis, toks šviestuvas nebus per daug žemai. Pasirinkus lubinius arba pakabinamus šviestuvus taip pat gerai išmatuokite kokį plotą šviestuvas apšvies. Nekabinkite tokių šviestuvų per arti sienos, kitaip ant jų susidarys neišvaizdūs ratilai. 

Naktinės lempos – gelbėja nuo tamsos baimės. Blankią ir jaukią šviesą skleidžianti naktinė lempa pravers jei vaikas bijo tamsos, neseniai persikraustė miegoti į savo kambarį ir dar nepriprato prie naujos vietos. Naudinga ji bus ir tada jei atsisakote sauskelnių ir naktį vaikas keliasi į tualetą. 

naktines lempos ir sviestuvai vakare vaiko kambaryje prie lovos

Naktinės lempos gali būti pastatomos arba pakabinamos ant sienos. Ant sienos kabinamų šviestuvų pasirinkimas tikrai didelis. Jei vaikas jau didesnis, leiskite jam rinktis kartu su jumis. Daug keliaujantiems, patariame rinktis kompaktišką, lengvai transportuojamą šviestuvą. Taip, kad ir kur vyktumėte galėsite jį pasiimti kartu su savimi. Pastatomi šviestuvai taip pat gali būti kraunami su elementais arba jungiami į elektros lizdą. Jei įsigysite šviestuvą su elementais, pasvarstykite ir apie daugkartinius, pakraunamus elementus.