Naudingi patarimai

5 svarbūs faktai, kurie padės išsirinkti geriausią nešiojamą diską

Platus išorinių kietųjų diskų pasirinkimas
2017 06 10
Išoriniai kietieji diskai

Nešiojamų diskų modelių yra dešimtys, jei ne šimtai. Kuris iš jų geriausias ir tinkamiausias? Galima pasakyti modelį, bet tai bus tik šio straipsnio autoriaus nuomonė, kuri niekaip nepadės išsirinkti būtent kiekvienam tinkamiausio sprendimo. Geriausia šiek tiek sužinoti apie nešiojamus diskus ir pabandyti išsirinkti patiems. Interneto parduotuvės lūžta nuo nešiojamų HDD pasiūlos, tad rinktis tikrai yra iš ko.

HDD ar SSD?

Išsirinkote nedidelį simpatišką diską, tačiau jis laba brangus. Šalia eksponuojamas į plytą panašus diskas, kuris kainuoja kelis kartus pigiau. Kodėl? Kainų skirtumas išduoda vieną esminį dalyką – diskas yra HDD arba SSD. Šiuo metu rinkoje daugiausiai modelių yra HDD – Hard Disk Drive – kietieji  magnetiniai diskai. Tokie patys yra naudojami ir mūsų kompiuteriuose, tik čia jie „apvilkti“ rimtų dizainerių kurtais dėklais.

SSD – Solid State Drive yra kur kas plonesni ir užima mažiau vietos. Jie patvaresni, tačiau kaina tikrai kandžiojasi.  Palyginti galima labai paprastai – 2 TB talpos HDD kainuoja tiek pat, kiek 256 GB SSD. Talpos atžvilgiu tai milžiniškas skirtumas.

Top 10 Išorinių kietųjų diskų


Kiek dabar reikia tų gigabaitų?

Skaičiuokime. Per dieną padarote telefonu 10-20 nuotraukų po 3 MB. Taigi dienai talpos reikia 30-60 MB. Per metus jau susidaro gana nemažai 10 950-21 900 MB, o tai yra apie 10,7-21,3 GB. Čia neskaičiuojame dar video, kurį nufilmuojate, tačiau galima drąsiai pridėti dar po 10-20 GB video failams. Taigi, iš viso jūsų telefoninėms nuotraukoms ir vaizdo klipams reikia 21-51 GB vietos. Nuotraukas norite kaupti ne vienerius metus, mažiausiai penkerius, o tai reiškia, kad prireiks 100-250 GB vietos. Tik per tuos penkerius metus gali atsitikti taip, kad nuotraukos ir video klipai dar labiau padidės, tad gali nepakakti 500 GB ar net dar daugiau. Jei dar reiks susidėti mokslams ar darbui skirtus failus, su atmintimi gali būti labai riesta... Rekomenduojama optimali talpa – 1-2 TB. SSD diskai su tokia talpa labai brangūs, todėl lieka tik HDD. Jei talpinama mažiau, galima ieškoti 500 GB talpos disko. Jis kuo puikiausiai tiks perkelti failus iš kompiuterio, saugoti atsargines kopijas, tačiau laikyti ten filmus, darbinę medžiagą nelabai pavyks. Tad į klausimą atsakysime klausimu:

Kam nešiojamas diskas bus naudojamas?

Jo panaudojimo galimybės gana plačios. Kai kas mėgsta klausytis muzikos, laikyti filmus ir serialus, kad juos galėtų žiūrėti bet kur ir bet kada, nors ir iš savo išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio. Kitiems tai darbinis įrankis, nes reikia parsinešti padirbėti su tam tikrais failais namo.

Pagal tai ir reiktų rinktis modelius:

  • Jei reikia nešiotis diską kišenėje arba rankinėje, ieškokite mažo modelio, kuris būtų pakankamai plonas ir kompaktiškas – SSD arba 2,5 colio HDD. Gali būti, kad USB laidas įmontuotas į korpusą. Jei naudojate pramogoms ir laisvalaikio failams, jo talpa galėtų būti 500 GB-1 TB.
  • Jei diskas stovi šalia kompiuterio ir dažnai nėra kilnojamas, galite rinktis 3,5 colio HDD, 2-3 TB talpos. Jis dažniausiai turės atskirą elektros laidą, tad pasirūpinkite ir laisvu elektros lizdu.
  • Jei diskas naudojamas darbe, jame laikomi svarbūs dokumentai, kurie neturėtų patekti pašaliniams į rankas, rinkitės specialius nešiojamus diskus su padidintu saugumu. Yra modelių, kurie turi NFC technologiją ir taip užtikrina, kad duomenys jame yra saugūs (pavyzdžiui Buffalo MiniStation Extreme NFC arba bent jau su slaptažodžio apsauga ir Western Digital My Passport Pro). Maža to, yra nešiojamų diskų, ant kurių yra net mygtukai PIN kodui suvesti, lyg tai būtų mažas seifas - iStorage diskAshur 2TB. Saugumo priemonių yra ne viena, todėl reikia išsirinkti jų lygį.
  • Jei diskas nuolatos nešiojamas krepšyje po statybas, kur šlapia ir gali iškristi ant žemės, rekomenduojama įsigyti specialius smūgiams ir vandeniui atsparius diskus. Čia populiariausi yra LaCie Rugged serijos diskai. Glyph Blackbox Plus diskai turi USB-C jungtį, kuri yra naujuosiuose išmaniųjų telefonų modeliuose. Tai ateities diskas, kuris ne tik atsparus smūgiams, bet ir gali būti tiesiai jungiamas prie išmaniųjų įrenginių.

Gal reikalingas belaidis?

Paprastai dauguma nešiojamų diskų turi laidus. 3,5 colio diskai turi ne tik USB laidą, bet ir elektros. Taigi, du laidai. Šiuolaikiniai vartotojų poreikiai rodo, kad reikalingi ir bevieliai diskai. Tai reiškia, kad jie neturi jokio laido – nei elektros, nei duomenų perdavimo. Western Digital My Passport Wireless Pro diskas yra kaip tik toks. Jame įmontuota 6400 mAh baterija ir Wi-Fi įranga, kuri leidžia perduoti duomenis abiem dažniais – 2,4 MHz ir 5 MHz. Kelias valandas jis gali veikti be jokių kliūčių. Tokie diskai yra vertinami keliautojų, kurie ne visada turi priėjimą prie elektros ir gali savo įrangą pasikrauti.

Duomenų perdavimo sparta

Čia viskas paprasta. USB ar kitos jungtys turi tam tikrus duomenų perdavimo greičius ir apribojimus. Pavyzdžiui, šiuolaikiniai nešiojami diskai jau gaminami su USB 3.0 jungtimis, nes USB 2.0 yra tiesiog per lėtos ir perduoda duomenis nepakankamai greitai. LaCie kai kurie modeliai gali būti jungiami itin spartų duomenų perdavimo greitį užtikrinančia Thunderbolt jungtimi. Pasirodo ir modelių su USB-C jungtimi, skirta mobiliesiems įrenginiams. Jei reikia greitai „perpumpuoti“ keliasdešimt GB duomenų, rinktis reiktų modelius su spartesniu duomenų perdavimu.

Kaina skiriasi priklausomai nuo apimties tipo ir talpos bei papildomų funkcijų. Aišku, svarbus ir prekės ženklas. Čia karaliauja Western Digital, Seagate, LaCie, SanDisk, Adata taip pat Toshiba, Samsung ir kiti.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?