Naudingi patarimai

Augintinio priežiūra vasarą: kuo pasirūpinti, kad ji būtų saugi ir lengva

Didelis priežiūros priemonių gyvūnams pasirinkimas
2021 07 28
augintiniai su seimininke karsta vasaros diena maudosi juroje

Augintiniai mus apdovanoja besąlygiška meile, atsidavimu, o mūsų rūpestis ir darbas yra jais tinkamai ir atsakingai rūpintis, kad augtų sveiki ir mylimi. Vasara yra metas, kai priežiūra turėtų būti dar atsakingesnė, nes gyvūnams, kaip ir mums, svarbu neperkaisti, taip pat jiems yra pavojingi dauguma parazitų. Be to, jeigu mes mėgstame atsigaivinti vėsiame vandenyje ir pasipliuškenti baseine, tai kodėl tokios galimybės nesuteikus ir augintiniui?

suo vesinasi karsta vasaros diena namie

Apsauga nuo parazitų

Pirmiausiai reikia pasirūpinti priemonėmis nuo parazitų, nes jų padaryta žala gali turėti labai rimtų padarinių augintinio sveikatai. Svarbiausia yra antiparazitinės priemonės nuo blusų ir erkių. Priemonių būna įvairių – tabletės, lašiukai, specialūs antkakliai, ultragarsiniai prietaisai, purškikliai – išsirinkite tinkamas pagal savo augintinio tipą ir dydį. Beje, dažniausiai reikia kelias priemones kombinuoti arba naudoti papildomai. Pavyzdžiui, prieš vykdami į gamtą galite kiekvieną kartą papildomai naudoti purškiamą preparatą, kurio veikimas trumpas, bet efektyvus.

seimininke girdo augintini lasiukais nuo parazituseimininkas augintiniui tepa lasiukus nuo parazitu


Beje, vis tiek įsigykite specialų pincetą erkėms traukti. Kad ir kaip atsakingai rūpinsitės savo augintiniu, kartais bet kokios priemonės būna bevaisės, ypač vietose, kur erkių labai daug.

Augintinių priežiūra karštomis dienomis

Karštą vasaros dieną labai svarbu, kad gyvūnai neperkaistų, nebūtų ilgai ant saulės, galėtų ilsėtis. Augintinių priežiūra vasarą bus lengvesnė ir paprastesnė, jeigu pasirūpinsite papildomomis vėsinančiomis priemonėmis.

Vėsinantys kilimėliai

Gyvūnų priežiūrai namuose galite naudoti vėsinančius kilimėlius. Kai mums labai karšta, mūsų augintiniams būna dar karščiau, juk jie turi kailį. Todėl viena iš galimybių, kaip palengvinti augintinio dieną – leisti jam gulėti ant vėsinančio kilimėlio.


Toks kilimėlis veiksmingas keletą valandų, tinkamas naudoti ne tik namuose, bet ir automobilyje, kas itin aktualu kelionių metu. Kilimėlį galite tiesti į transportavimo krepšį ar narvą. Žinoma, tai nereiškia, kad esant kilimėliui, galima karštą dieną palikti augintinį automobilyje. Naudojant vėsinantį kilimėlį kelionės metu, augintinis jausis komfortiškiau, ypač jeigu važiuosite esant itin aukštai temperatūrai lauke.

Baseinai šunims

Jeigu auginate itin ilgo plauko šunį arba su storu kailiu, jiems tikras džiaugsmas yra didelės pusnys žiemą, o vasaros karščiai sunkus metas, nes storas ir ilgas kailis gyvūno temperatūrą užkelia dar aukščiau. Todėl dar viena iš priemonių – baseinas. Žinoma, šuo turi mėgti vandenį, jokiu būdu nemeskite jo prievarta, leiskite apsiprasti ir susipažinti su nauju daiktu.

suo vesinasi baseine


Vėsinantys antkakliai

Jeigu keliaujate arba einate pasivaikščioti, pasirūpinkite, kad jūsų augintinis visuomet turėtų vandens, laiką stenkitės leisti pavėsyje, rinkitės pasyvesnį laisvalaikį. Tokioms kelionėms ir išvykoms naudokite vėsinantį antkaklį, kurį prieš naudojimą reikia atvėsinti šaldytuve. O svarbiausia ir esminė taisyklė – niekuomet nepalikite gyvūno automobilyje vasarą. Jis gali žūti vos per kelias minutes.

suo su vesinanciu antkakliu


Taip pat labai svarbu rūpintis gyvūnų letenomis. Karštą dieną kelio danga gali nudeginti itin jautrias šuns letenėlių pagalvėles, todėl rinkitės trumpesnius pasivaikščiojimus, venkite buvimo ant asfalto vidurdienį. Taip pat galite patikrinti, ar kelio danga ne per karšta. Prilieskite ranka, jeigu galite išlaikyti kelias sekundes ir ilgiau, viskas gerai, tačiau jeigu po kelių sekundžių jums per karšta, augintiniui bus taip pat per karšta.

Letenėlių priežiūros priemonės

Letenėlių priežiūrai galima įsigyti specialių priemonių arba jas patepti paprastu vazelinu be jokių priedų.


Kailio priežiūra

Vasara yra metas, kai gyvūnų kailio priežiūrai reikės skirti gerokai daugiau dėmesio. Nors jie šeriasi mažiau, tačiau daugiau laksto, veliasi kailis, dažniau išsipurvina. Todėl keliaudami pasiimkite ir šukas, šampūną, ypač jeigu jūsų augintinis ilgesnio plauko. Lakstant ilgoje žolėje susivelia kailis, aplimpa augalais, o uždelsus iššukuoti, vėliau tą padaryti bus dar sunkiau.

suo ruosiasi sukuotis su sukomisseimininkas prausia augintini sampunu


Smulkiųjų augintinių priežiūra

Jeigu namuose turite žiurkėną, triušį, paukščių ar kitų smulkiųjų gyvūnų, kurie įprastai nebūna lauke ir gyvena narvelyje, turėkite omenyje, kad vasarą taip pat turite jiems skirti daugiau dėmesio. Pasirūpinkite, kad visuomet būtų šviežio vandens, gyvūnai būtų pavėsyje. Beje, dauguma smulkiųjų gyvūnų yra itin jautrūs skersvėjui, todėl norėdami atvėsinti patalpas, būkite tikri, kad jūsų gyvūnas neperšals.

Narvelį išneškite į lauką, pastatykite pavėsyje ir leiskite mažiesiems draugams pasidžiaugti grynu oru ir vasaros šiluma.

triusis pavesyje vasaros diena

Palepinkite savo augintinius

Kad vasara būtų saugi ir lengva, daugeliui dalykų galima užbėgti už akių, tereikia tinkamai ir laiku pasirūpinti savo augintiniais. Rūpinkitės ne tik būtinosiomis priemonėmis, bet ir palepinkite savo mažuosius draugus, pavyzdžiui, pagaminkite ledus savo augintiniui, kurie karštą vasaros dieną maloniai atgaivins ir atvėsins. Ledinius skanėstus parinkite pagal savo augintinio mitybos įpročius ir tradicinį racioną.

Vienas paprasčiausių dalykų, kuris atgaivins karštą vasaros dieną – ledo kubeliai, kurie atvėsins vandenį ir jis ilgiau išliks šviežias. Taip pat augintinis galės jį laižyti ir taip kiek atvės.

Taip pat galite duoti šaldytų vištienos arba jautienos kepenėlių, kurios taps gardžiu lediniu užkandžiu. Dar vienas variantas – šaldytas natūralus jogurtas.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?