Naudingi patarimai

Augintinio priežiūra vasarą: kuo pasirūpinti, kad ji būtų saugi ir lengva

Didelis priežiūros priemonių gyvūnams pasirinkimas
2021 07 28
augintiniai su seimininke karsta vasaros diena maudosi juroje

Augintiniai mus apdovanoja besąlygiška meile, atsidavimu, o mūsų rūpestis ir darbas yra jais tinkamai ir atsakingai rūpintis, kad augtų sveiki ir mylimi. Vasara yra metas, kai priežiūra turėtų būti dar atsakingesnė, nes gyvūnams, kaip ir mums, svarbu neperkaisti, taip pat jiems yra pavojingi dauguma parazitų. Be to, jeigu mes mėgstame atsigaivinti vėsiame vandenyje ir pasipliuškenti baseine, tai kodėl tokios galimybės nesuteikus ir augintiniui?

suo vesinasi karsta vasaros diena namie

Apsauga nuo parazitų

Pirmiausiai reikia pasirūpinti priemonėmis nuo parazitų, nes jų padaryta žala gali turėti labai rimtų padarinių augintinio sveikatai. Svarbiausia yra antiparazitinės priemonės nuo blusų ir erkių. Priemonių būna įvairių – tabletės, lašiukai, specialūs antkakliai, ultragarsiniai prietaisai, purškikliai – išsirinkite tinkamas pagal savo augintinio tipą ir dydį. Beje, dažniausiai reikia kelias priemones kombinuoti arba naudoti papildomai. Pavyzdžiui, prieš vykdami į gamtą galite kiekvieną kartą papildomai naudoti purškiamą preparatą, kurio veikimas trumpas, bet efektyvus.

seimininke girdo augintini lasiukais nuo parazituseimininkas augintiniui tepa lasiukus nuo parazitu


Beje, vis tiek įsigykite specialų pincetą erkėms traukti. Kad ir kaip atsakingai rūpinsitės savo augintiniu, kartais bet kokios priemonės būna bevaisės, ypač vietose, kur erkių labai daug.

Augintinių priežiūra karštomis dienomis

Karštą vasaros dieną labai svarbu, kad gyvūnai neperkaistų, nebūtų ilgai ant saulės, galėtų ilsėtis. Augintinių priežiūra vasarą bus lengvesnė ir paprastesnė, jeigu pasirūpinsite papildomomis vėsinančiomis priemonėmis.

Vėsinantys kilimėliai

Gyvūnų priežiūrai namuose galite naudoti vėsinančius kilimėlius. Kai mums labai karšta, mūsų augintiniams būna dar karščiau, juk jie turi kailį. Todėl viena iš galimybių, kaip palengvinti augintinio dieną – leisti jam gulėti ant vėsinančio kilimėlio.