Naudingi patarimai

Geriausi echolotai žvejybai

Didelis echolotų pasirinkimas
2021 05 21
zvejybos reikmenys paruosti zvejybai

Jeigu šiemet nusprendėte, ne tik praleisti daugiau laiko žvejodami, bet ir norite pasigirti laimikiu, o gal iš mėgėjiškos žvejybos pereiti į profesionalią, įsigykite echolotą su kurio pagalba ištirsite vandens gelmes ir atrasite žuvingiausias vietas. 

Kas yra echolotas ir kaip jis veikia?

Echolotai arba sonarai palaiko GPS arba Wi-Fi ryšį, kuriuo duomenys siunčiami į išmanųjį telefoną, kompiuterį arba pateikiami pačiame prietaise integruotame LCD ekrane. Taigi jų pagalba galima stebėti povandeninius objektus, tirti vandens telkinio dugną, atrasti žuvingas vietas ir jas išsisaugoti. Šiuolaikiniai echolotai tinka visiems žvejybos tipams – nuo kranto, iš valties ir netgi poledinei žūklei. Taigi šis prietaisas puikiai tinka tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Echolotus galima naudoti net ekstremaliomis žūklės sąlygomis.

echolotas paruostas zvejybai

Echolotas skenuoja vandenį siųsdamas ultragarso bangas. Taip yra aptinkami vandenyje esantys objektai, tarp jų ir žuvys. Echolotas geba pamatuoti dugno gylį, kietumą, aptikti aplink esančius objektus. Prietaiso signalas juda kūgio forma, kuri leidžiantis gilyn vis platėja. Todėl vertinant prietaiso rodmenis reikia atkreipti dėmesį į esamą gylį, nes aptiktos žuvys ar augalai yra tam tikrame spindulyje, tai reiškia – nebūtinai iš karto po prietaisu.

Žvejybai naudojant echolotą, pirmiausiai reikėtų ištirti vandens telkinį apskritai, todėl verta pradėti tirti nuo giliai, kitaip tariant – plačiu spinduliu. Taip tiksliausiai įvertinsite vietos, kurioje žvejojate dugną, rasite vietas, kur apskritai yra žuvų, o tada nustatysite tikslesnę jų buvimo vietą.

Žinoma, koks įdomumas žvejoti, jeigu žuvis yra tiesiai po meškere. Tačiau žvejodami nežinomame telkinyje ir ištyrę jo aplinką sužinosite, ar ten apskritai yra žuvies, taip pat įvertinsite, ar vandenyje nėra augalijos, kuri gali sugadinti jūsų žvejybinę įrangą – tai nukritusios medžių šakos, didelės žolės, akmenys ir panašiai. Todėl jeigu echolotą vertinate skeptiškai, nes žvejyba yra laimės dalykas, tokį prietaisą verta turėti, kad nesugadintumėte savo įrangos.


Geriausio echoloto pasirinkimas

Echolotas nėra pigus prietaisas, todėl geriausias echolotas kainuos kelis šimtus ar net tūkstantį eurų, tačiau savo funkcionalumu patenkins net ir profesionalo poreikius. Echolotų gamintojų yra keletas, kurie vartotojams siūlo įvairios specifikacijos prietaisus. Žemiau aptarsime kelis modelius, kurie padės geriau suprasti prietaisų galimybes.

Lietuvių įmonė „Deeper“ gamina nešiojamus užmetamus sonarus, kurie tinkami tiek žvejui mėgėjui, tiek profesionalui. Gamintojas siūlo rinktis iš keturių skirtingų sonarų:

-          Pradedantiesiems žvejams ar mėgėjams skirtas Deeper Fishfinder Start. Šis sonaras gali skenuoti iki 50 metrų gylį ir būti užmestas 50 metrų, o informacija siunčiama Wi-Fi ryšiu į jūsų įrenginį. Sonaras sveria vos 60 gramų, todėl naudojant prietaisą nereikės nerimauti, kad nutrūks valas. Kiekvienas skenavimas yra išsaugomas automatiškai, todėl rezultatus galėsite peržiūrėti vėliau.

-          Patyrusiems žvejams arba profesionalams rekomenduojama rinktis Deeper Smart Sonar PRO arba PRO+ modelius su dviejų spindulių skenavimo kampais. Šis sonaras tinkamas poledinei žūklei, žvejybai nuo kranto, valties ar kitos vietos. Galimas atstumas tarp prietaiso ir mobiliojo įrenginio net 100 metrų, o tiriamas gylis – 80 metrų. Su šiuo sonaru galėsite neribotai kaupti duomenų istoriją, nustatyti gylio, temperatūros, žuvies ir dugno parametrus, yra poledinės žūklės režimas, veikimas realiu laiku.

deeper smart sonar pro+ echolotas

-          Deeper Smart Sonar CHIRP+ patenkins išrankiausių žvejų poreikius – CHIRP technologija pasižymi išskirtinės kokybės skiriamąja geba. Trijų spindulių skenavimo dažniai užtikrins nepriekaištingą tikslumą. Prietaise integruotas GPS ir Wi-Fi ryšys.

deeper smart sonar chirp+ echolotas