Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti išmanųjį laikrodį bei jo apyrankę?

Didelis išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas
2020 07 11
smartwatch ismanusis laikrodis ant moters rankos skaiciuoja spaudima

Išmanieji laikrodžiai yra naujoji mada. Daugybę metų laikrodžiai buvo beveik nefunkcionalūs. Galiausiai tai tapo tik stiliaus detale, nes laiką visada galima buvo matyti ir telefone. Bet dabar, atsiradus išmaniesiems laikrodžiams, tai vėl tapo ne tik įvaizdžio aksesuaru, bet ir nuostabiu įrankiu, galinčiu padėti įvairiais atvejais: dirbant, sportuojant, pramogaujant. Visgi, vos šiai išmaniųjų laikrodžių madai prasidėjus, į rinką įžengė daugybė didžiųjų ir net mažųjų gamintojų, todėl pasirinkti yra labai sunku. Kaip tą tinkamai padaryti?

Operacinė sistema

Šiuo metu išmaniųjų laikrodžių rinkoje dominuoja kelios operacinės sistemos: „Android Wear“, „iOS“, „Tizen“ ir pavadinimo neturinčios operacinės sistemos, sukurtos mažesnių Kinijos gamintojų. Kiekvieną iš jų aptarsime trumpai.

 • „Android Wear“ – ši OS labiausiai jums tiks tuo atveju, jeigu turite „Android“ telefoną. „Android Wear“ palaiko ir „iOS“ įrenginius, bet ji su „Apple“ gaminiais veikia ne taip gerai. Pirmieji „Android“ laikrodžiai buvo ganėtinai neišbaigti – taip buvo ir dėl techninės, ir dėl programinės įrangos. Tačiau po „Android Wear 2.0“ atnaujinimo, šie išmanieji laikrodžiai pagaliau pasiekė brandą, todėl galite drąsiai pirkti laikrodį su šia OS.

 • „iOS“ – ši OS yra prieinama tik „Apple Watch“ laikrodžiuose, kurie kainuoja ganėtinai daug. Be to, „Apple Watch“ palaiko tik „iOS“ įrenginius. Nepaisant visų šių faktorių, „iOS“ išmaniųjų laikrodžių rinkoje šiuo metu pirmauja ir „Apple“ įrenginių turėtojams tai yra neabejotinai geriausias pasirinkimas dėl idealios laikrodžio ir telefono sinchronizacijos bei, žinoma, didžiulės „Apple“ programėlių ekosistemos.


 • „Tizen“ – tai yra „Samsung“ sukurta operacinė sistema, todėl jeigu turite „Samsung“ telefoną, „Tizen“ yra geriausias pasirinkimas jums. Visgi, „Tizen“ idealiai veikia ir su kitais „Android“ įrenginiais bei šiek tiek limituotai veikia su „iOS“ telefonais. „Tizen“ „Android“ telefonų turėtojai vietoje „Android Wear“ dažnai renkasi dėl to, kad „Tizen“ yra šiek tiek stabilesnė, spartesnė, kai kuriose vietose ir funkcionalesnė. Visgi, jeigu jums netinka nei „Gear S2“, nei „Gear S3“ išvaizda, teks rinktis kitą OS.

 • Mažesnių gamintojų operacinės sistemos – pigiausiuose išmaniuosiuose laikrodžiuose galite rasti OS, kurios net neturi tikslaus pavadinimo, ekosistemos, absoliučiai nieko. Tai yra labai riboto funkcionalumo sistemos, kurias naudodami dažnai negalėsite nei siųstis trečios šalies programėlių, nei atlikti veiksmų, kuriuos galite atlikti su kitomis išmaniųjų laikrodžių sistemomis.

Išmaniojo laikrodžio ekranas

Nuo šios detalės priklausys, kaip kokybiškai galėsite stebėti vaizdą laikrodžio ekrane, todėl į šias specifikacijas taip pat verta atsižvelgti. Pirmiausia ekranai skiriasi savo skiriamąja geba. Šiuo atveju viskas paprasta – kuo pikselių skaičius didesnis, tuo kokybė bus geresnė. Tačiau taip pat verta atsižvelgti ir į ekrano technologijas. Šiuo metu prekyboje dažniausiai aptinkami šie variantai:

 • AMOLED. Šie ekranai išsiskiria savo spalvingumu, išskirtine kokybe, puikiu atsinaujinimo dažniu ir gali pasiūlyti geresnius matymo kampus. Tiesa, tokios technologijos kainuoja šiek tiek daugiau, tačiau tik laiko klausimas, kada ši situacija pasikeis. „Samsung“ kompanija šią technologiją vadina „Super AMOLED“ – jų siūlomi modeliai dažniausiai būna dar spartesni ir plonesni.
 • OLED. Tai – kokybiški, pigūs ir ekonomiškai efektyvūs ekranai, kurie savo reagavimo laiku ženkliai lenkia žemiau aptariamus LCD modelius. Tiesa, jų eksploatavimo laikas gali būti kiek trumpesnis, o tarp tokių modelių praktiškai neįmanoma išvysti vandeniui atsparių variantų.
 • LCD. Šie ekranai, nors ir ne tokie spalvingi kaip AMOLED, nustebins savo ryškumu. Be to, jei pirmiausia apžiūrinėsite biudžetinės klasės modelius, būtent šią technologiją išvysite labai dažnai.
 • TFT. Nedidelė kaina ir geras kontrasto santykis yra pagrindiniai šių ekranų privalumai. Tačiau matymo kampas bus kiek siauresnis, o tiesioginiai saulės spinduliai dar labiau suprastins žiūrėjimo kokybę.
 • MIP. Šie ekranai užtikrina puikią vaizdų kokybę ir eikvoja nedaug išmaniojo laikrodžio baterijos. Jei ši ypatybė Jums svarbiausia, liksite maloniai nustebinti šiuo niuansu.

skirtingu ekranu ir gamintoju juodi ismanieji laikrodziai

Toliau kalbant apie ekranus, verta paminėti ir tai, jog jie gali būti liečiami arba ne. Daugeliui atrodo, jog smulkiame ekranėlyje paspausti reikiamas piktogramas gali būti pakankamai sudėtinga, tačiau iš esmės tai priklauso nuo Jūsų įpročių. Įvertinkite ekrano dydį ir patys nutarkite, koks valdymas Jums būtų patogiausias – šiuo atveju nėra gerų ar blogų variantų.

Baterijos parametrai

Šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į baterijos talpumą, kuris išreiškiamas mAh – kuo skaičius šalia šio raidžių junginio yra didesnis, tuo ilgesnio išmaniojo laikrodžio veikimo galima tikėtis. Įprastai šie prietaisai siūlo maždaug 50-400mAh talpos baterijas. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad kiekvienas modelis eikvoja skirtingą energijos kiekį: tai priklauso ir nuo funkcionalumo, ir nuo ekrano technologijos. Būtent dėl to verta atsižvelgti ir į nurodytą baterijos veikimo laiką. Dažniausiai išmanusis laikrodis veikia maždaug 1-2 dienas, tačiau galima rasti ir tokių prietaisų, kurie patikimai tarnaus net ir visą savaitę.

ismaniojo laikrodzio ant vyro rankos baterijos issekimas

Funkcionalumas

Tai – kone pagrindinis skirtumas tuomet, kai diskutuojama, kuo išmanusis laikrodis skiriasi nuo išmaniosios apyrankės. Laikrodžiai gali nustebinti įspūdingu funkcionalumu, kurį galima pritaikyti skirtingoms reikmėms, todėl verta apgalvoti, kam šį gaminį ketinate naudoti. Daugiausiai dėmesio susilaukia šios jų funkcijos:

 • Išmaniojo telefono pranešimai. Labai didelė dalis šių laikrodžių, susieti su telefonais, gali įspėti apie SMS pranešimus, elektroninius laiškus, socialinių tinklų naujienas ar kitų programų pranešimus.
 • Miego laiko skaičiavimas. Šis parametras padės sekti miego kokybę. Kai kurie modeliai šiuo klausimu netgi gali pateikti labai vertingų patarimų.
 • Integruotas mikrofonas. Ši funkcija leidžia laikrodžiu naudotis kaip telefonu. Be to, pasitelkus mikrofoną, galima diktuoti balso pranešimus ar kalbėtis su asistentu – taip, kai kurie modeliai gali pasiūlyti ir tokį variantą!
 • WiFi. Prijungę prie vietinių tinklų, ir toliau galite gauti pranešimus bei naudotis kitomis internetinėmis funkcijomis net ir be savo išmaniojo telefono.
 • NFC. Tokią funkciją turintys laikrodžiai leis Jums dar patogiau susimokėti bekontakčiu būdu.