Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti išmanųjį laikrodį bei jo apyrankę?

Populiariausi išmanieji laikrodžiai
2017 05 23
smartwatch

Išmanieji laikrodžiai yra naujoji mada. Daugybę metų laikrodžiai buvo beveik nefunkcionalūs. Galiausiai tai tapo tik stiliaus detale, nes laiką visada galima buvo matyti ir telefone. Bet dabar, atsiradus išmaniesiems laikrodžiams, tai vėl tapo ne tik įvaizdžio aksesuaru, bet ir nuostabiu įrankiu, galinčiu padėti įvairiais atvejais: dirbant, sportuojant, pramogaujant. Visgi vos šiai išmaniųjų laikrodžių madai prasidėjus, į rinką įžengė daugybė didžiųjų ir net mažųjų gamintojų, todėl pasirinkti yra labai sunku. Kaip tą tinkamai padaryti?

Pasirinkite operacinę sistemą

Šiuo metu išmaniųjų laikrodžių rinkoje dominuoja kelios operacinės sistemos: „Android Wear“, „iOS“, „Tizen“ ir pavadinimo neturinčios operacinės sistemos, sukurtos mažesnių Kinijos gamintojų. Kiekvieną iš jų aptarsime trumpai.

  • „Android Wear“ – ši OS labiausiai jums tiks tuo atveju, jeigu turite „Android“ telefoną. „Android Wear“ palaiko ir „iOS“ įrenginius, bet ji su „Apple“ gaminiais veikia ne taip gerai. Pirmieji „Android“ laikrodžiai buvo ganėtinai neišbaigti – taip buvo ir dėl techninės, ir dėl programinės įrangos. Tačiau po „Android Wear 2.0“ atnaujinimo, šie išmanieji laikrodžiai pagaliau pasiekė brandą, todėl galite drąsiai pirkti laikrodį su šia OS.
  • „iOS“ – ši OS yra prieinama tik „Apple Watch“ laikrodžiuose, kurie kainuoja ganėtinai daug. Be to, „Apple Watch“ palaiko tik „iOS“ įrenginius. Nepaisant visų šių faktorių, „iOS“ išmaniųjų laikrodžių rinkoje šiuo metu pirmauja ir „Apple“ įrenginių turėtojams tai yra neabejotinai geriausias pasirinkimas dėl idealios laikrodžio ir telefono sinchronizacijos bei, žinoma, didžiulės „Apple“ programėlių ekosistemos.
  • „Tizen“ – tai yra „Samsung“ sukurta operacinė sistema, todėl jeigu turite „Samsung“ telefoną, „Tizen“ yra geriausias pasirinkimas jums. Visgi „Tizen“ idealiai veikia ir su kitais „Android“ įrenginiais bei šiek tiek limituotai veikia su „iOS“ telefonais. „Tizen“ „Android“ telefonų turėtojai vietoje „Android Wear“ dažnai renkasi dėl to, kad „Tizen“ yra šiek tiek stabilesnė, spartesnė, kai kuriose vietose ir funkcionalesnė. Visgi jeigu jums netinka nei „Gear S2“, nei „Gear S3“ išvaizda, teks rinktis kitą OS.
  • Mažesnių gamintojų operacinės sistemos – pigiausiuose išmaniuosiuose laikrodžiuose galite rasti OS, kurios net neturi tikslaus pavadinimo, ekosistemos, absoliučiai nieko. Tai yra labai riboto funkcionalumo sistemos, kurias naudodami dažnai negalėsite nei siųstis trečios šalies programėlių, nei atlikti veiksmų, kuriuos galite atlikti su kitomis išmaniųjų laikrodžių sistemomis.

Populiariausi išmanieji laikrodžiai


Kokio funkcionalumo jums reikia?

Kam planuojate naudoti savo išmanųjį laikrodį? Taip, jie visi yra daugiau ar mažiau panašūs, visi jie teoriškai gali būti naudojami ir sportui, ir įvaizdžiui, ir pranešimams tikrinti. Bet kai kurie atlieka vienus darbus geriau už kitus, todėl privalote gerai pagalvoti.

Pavyzdžiui, jeigu planuojate šį įrenginį naudoti daugiausiai sportui, būtinai rinkitės laikrodį su GPS ir širdies ritmo matuokliu. Jeigu biudžetas šiek tiek mažesnis, bet sportas vis tiek jums yra labai svarbus, galbūt tiesiog pasirinkite išmaniąją apyrankę – jos irgi gali matuoti širdies ritmą, nueitus žingsnius, atlikti daugybę kitų sportui skirtų funkcijų, o kartais jos dalinai gali atlikti ir išmaniojo laikrodžio funkcijas: rodyti pranešimus, orų prognozes ir panašiai.


Iš kitos pusės, jeigu daugiausiai išmanųjį laikrodį naudosite kaip įprastą laikrodį, pasižvalgykite į kažką labiau klasiško su apvaliu ekranu. Taip, rinkoje yra ir keli visai klasiški stačiakampiai laikrodžiai, pavyzdžiui, „Apple Watch“, bet apvalus ekranas vis tiek yra laikomas klasikos standartu.

Ieškantiems laikrodžio, tinkančio viskam, rekomenduojame rinktis „Samsung Gear“ arba „Apple Watch“ laikrodžius, kadangi jie yra universalūs. Visgi jeigu renkatės laikrodį su kita OS, ieškokite įrenginio, kuris galėtų naudoti kelis skirtingus dirželius ir turėtų visas sportui reikalingas funkcijas.


Kaip rinktis laikrodžio apyrankę?

Kadangi prakalbome apie laikrodžių apyrankes – kaip rinktis jas? Visų pirma pagalvokite, kam naudosite laikrodį – sportiniams laikrodžiams tinkamos metalinės ir guminės apyrankės, tuo tarpu prie švarko ar įprastų rūbų labiausiai tinka odinės bei, vėlgi, metalinės apyrankės. Nors metalas yra gana universalus, jis turi savų trūkumų – laikrodis dėl apyrankės bus daug sunkesnis, metalinės apyrankės dažnai nesunkiai braižosi, o žiemą jos gali būti tiesiog nemalonios nešiojimui. Galima rinktis ir medžiaginę apyrankę, bet sportuojant jos greitai susidėvi, o įprastoje aplinkoje jos neatrodo taip solidžiai kaip odinės ar metalinės apyrankės.

Populiariausos išmaniosios apyrankės


Pasirinkus medžiagą, belieka pasirinkti apyrankės dydį ir spalvą. Dydis turi idealiai tikti jūsų laikrodžiui, todėl pasidomėkite, kokio pločio apyrankės yra tinkamos jūsų laikrodžiui. Šią informaciją galite rasti gamintojų puslapyje, tą dažnai mini ir atsiliepimai. Tuo tarpu apyrankės spalva turėtų priklausyti nuo jūsų laikrodžio spalvos bei, žinoma, nuo dėvimų rūbų. Rekomenduojame internetu užsisakyti bent jau kelis laikrodžio dirželius, kad galėtumėte derintis prie visų savo rūbų.

Kaina irgi yra svarbu

Išmanieji laikrodžiai gali kainuoti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų. Prisiminkite, neturėtumėte išmaniajam laikrodžiui išleisti daugiau negu savo telefonui, nes tai tėra telefono aksesuaras! Pigiausi įrenginiai tinkami tiems, kas tik nori tokio tipo daiktą išbandyti arba vaikams. Vidutinės klasės išmanieji laikrodžiai dažnai gali pilnai patenkinti poreikius taip pat, kaip ir brangiausi laikrodžiai, bet tokiu atveju reikia idealiai žinoti savo norus. Tuo tarpu brangiausius laikrodžius rekomenduojame tiems, kurie pasiruošę sumokėti šiek tiek daugiau, bet tikrai žino, jog toks daiktas yra reikalingas. Nepamirškite, jog Pigu.lt originalias prekes, tame tarpe ir išmaniuosius laikrodžius, galite įsigyti pigiau dėl čia nuolat vykstančių akcijų, išpardavimų ir taikomų nuolaidų su specialiu nuolaidos kodu! Tad užsisakykite išmanųjį laikrodį jau dabar – po kurio laiko jau nebesuprasite, kaip be šio daikto gyvenote iki šiol.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.9/5
10 Klientų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.