Naudingi patarimai

Kaip pasidaryti kalėdinį vainiką?

Didelis kalėdinių vainikų pasirinkimas
2023 11 27
jaukus namu interjeras su kaledinemis dekoracijomis

Nesuklysime pasakydami, jog kalėdiniai vainikai yra vieni svarbiausių šių švenčių simbolių, ne tik dailiai puošiantys duris ar stalą, bet ir turintys simbolinę reikšmę. Tokios dekoracijos senais laikais simbolizuodavo amžinąjį gyvenimą ir vieningumą, o Advento metu ant jų degamos žvakės atspindėdavo pergalę prieš tamsą ir blogį. Jos išliko populiarios iki šių dienų, todėl artėjant šventėms daugelis susimąsto, kaip pasidaryti kalėdinį vainiką. Jei nuspręsite šio darbo imtis patys, Jums padės žemiau pateikti patarimai.

kaledinemis dekoracijomis papuostas namo iejimas

Kalėdiniai vainikai: kaip pasidaryti?

Svarstydami, kaip pasigaminti kalėdinį vainiką, turėtumėte apgalvoti žemiau išvardintus aspektus.

Vainiko pagrindas

Kalėdinio vainiko gamyba pirmiausiai prasideda nuo tinkamo pagrindo. Šiuo atveju galite rinktis vieną iš šių variantų:

  • Savadarbis vainiko pagrindas. Jei nuspręsite karkasą pasigaminti patys, pirmiausiai turėtumėte iš kartono išsikirpti žiedo formos trafaretą – tokio dydžio ir formos bus Jūsų vainikas. Tuomet ant jo su viela ar tvirtesniu siūlu turėtumėte sukti šieną, šiaudus ar popierių, o po to uždėti dar vieną, žaliuojančių šakelių sluoksnį. Atliekant tokius darbus prireiks ir papildomų priemonių, tačiau viskas rankdarbiams Jūsų laukia mūsų parduotuvėje.

savadarbis vainiko karkasas is siaudu


  • Karklinių vytelių vainikai. Tokie vainikai net ir be papildomų šakelių sluoksnio atrodo žavingai, o patiems darbuotis tenka kur kas mažiau. Visgi, jei norisi pagaminti klasikinį Kalėdų vainiką, pasirinkus tokį karkasą, jį taip pat reikėtų apsukti žaliuojančiomis šakelėmis.

karkliniu vyteliu vainiko karkasas

 

  • Pilnai paruoštas vainiko pagrindas. Tai pats paprasčiausias, papildomų pastangų nereikalaujantis variantas. Iš dirbtinių žalių šakelių pagaminti vainikai iš karto yra paruošti naudojimui, tad Jums beliks juos dekoruoti pagal savo poreikius.


Kalėdinių vainikų puošimas

Pasirūpinus pagrindu, bus galima pagalvoti apie tai, kaip jį dekoruosite – šiuo atveju turėsite vietos įgyvendinti pačias įvairiausias savo fantazijas. Dažniausiai vainikų puošimui naudojamos natūralios medžiagos, tokios kaip uogos, kankorėžiai ar džiovinti vaisiai, tačiau taip pat gali būti pasitelkiamos ir kalėdinės dekoracijos: žaisliukai, juostelės ar girliandos. Galite žaisti su spalvomis, išbandyti naujus derinius, tačiau patariama pernelyg nepersistengti ir išlaikyti subtilumą. Žemiau pateiksime kelias populiariausias idėjas.

Puošiant vainiką, reikėtų įsidėmėti ir šiuos patarimus:

  • Pirmiausiai reikėtų pritvirtinti pačias didžiausias detales, o tik po to – smulkesnes;
  • Tvirtinimui galite naudoti siūlus, vielutes, lipalą ar karštus klijus;
  • Norėdami vainiką kabinti, iš vielutės ar tvirtesnės virvutės pagaminkite kilputę arba tiesiog perriškite dekoratyvinį kaspiną.

Šviesos šaltinis

Nors šis akcentas nėra būtinas, kalėdiniai vainikai labai dažnai yra puošiami žvakutėmis – jei ketinate šią dekoraciją statyti ant stalo, verta pagalvoti apie tokį variantą. Tiesa, šiais laikais žvakės neretai yra pakeičiamos lempučių girliandomis – toks pasirinkimas Jūsų kalėdiniam vainikui suteiks modernią išvaizdą ir dažnu atveju bus kur kas saugesnis.

gaminamas kaledinis vainikas su lempuciu girlianda moteris degina kaledinio vainiko zvake


Kalėdinių vainikų idėjos

Lygiai taip pat, kaip svarstant, kaip puošti Kalėdų eglutę, taip ir šiuo atveju gali būti sunku apsispręsti dėl žaviausio kalėdinio vainiko dekoro. Tokiais atvejais verta pagalvoti apie vieną iš šių idėjų:

  • Vainikas su kalėdinėmis dekoracijomis. Pastaruoju metu tokia idėja pasirenkama vis dažniau – kalėdinių dekoracijų įvairovė yra itin plati, todėl galima išbandyti pačias įvairiausias variacijas. Vainiko puošimui galite naudoti standartinius apvalius žaisliukus (iš jų įmanoma suformuoti ir patį karkasą) ar „patupdyti“ ant jo paukštelius bei kitas įdomesnių formų dekoracijas. Taip pat žaviai atrodo dovanėlės, kurias iš degtukų dėžučių galima pasigaminti ir patiems.

gaminamas kaledinis vainikas su apvaliais zaisliukas kaledinis vainikas su kaledinemis dekoracijomis


  • Natūralumu alsuojantis vainikas. Tai – standartinis variantas, kuomet naudojamos uogos, kankorėžiai, samanos, gražesni lapai, gilės ar bet kokios kitos panašios gamtos gėrybės. Jas galima derinti su džiovintais vaisiais – jei patys sudžiovinsite plonai supjaustytas apelsino žieveles, Jūsų namai kvepės nuostabiai, o vainikas atrodys nepakartojamai.

moteris gamina naturaliu gerybiu kaledini vainika


  • Saldus vainikas. Šiek tiek įdomesnė kalėdinio vainiko alternatyva apetitą gali sukelti ne vienam smaližiui. Idėjos įgyvendinimui prireiks zefyrų, saldainių, guminukų ar kitų gardėsių – pagalvokite, ar Jums patiems nebus sunku jiems atsispirti!

saldus kaledinis vainikas ant stalo


Tarp visų šių idėjų tikrai surasite bent vieną, kurią galėsite pritaikyti savo namams, tačiau nepamirškite, jog bet kokios idėjos šiuo atveju yra ypač sveikintinos. Tuomet bus galima pagalvoti ir apie šventinio medžio dekoravimą – jei vis dar neapsisprendžiate, kokį variantą pasirinkti, plačiau apie tai skaitykite straipsnyje: Gyva ar dirbtinė – kokią eglutę puošti Kalėdoms?

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?