Naudingi patarimai

Kaip pasiruošti Kalėdoms?

Didelis kalėdinių prekių pasirinkimas
2019 11 01
kaledinis vakarelis su draugais ir artimaisiais

Kiekvienais metais kartojasi labai panaši istorija – kurį laiką atrodo, jog ruoštis Kalėdoms dar per anksti, tačiau galiausiai suvokiame, kad laiko liko visiškai nedaug, bet niekas dar nesuplanuota. Gerai tai, kad į šį šventinį traukinį galima įšokti bet kurią akimirką: tereikia apgalvoti kelis pagrindinius kalėdinius niuansus.

Nutarkite, kur švęsite Kalėdas

Pasitarkite su artimiausiais giminaičiais ir kuo anksčiau nuspręskite, pas ką šiais metais bus švenčiamos Kalėdos – tas, kuriam nusišypsos ši sėkmė, tikrai turės nemažai rūpesčių. Jei šiemet pasisekė Jums, susidėliokite preliminarų svečių sąrašą ir įsitikinkite, ar visiems užteks nakvynės vietų (dar nevėlu pasirūpinti keliais papildomais čiužiniais) ir šventėms naudojamų indų. Norėdami pasistengti ypatingai, draugams ir giminaičiams galite išsiuntinėti pakvietimus – taip tikrai maloniai juos nustebinsite. 

seimos kaledu vakarelis

Apžiūrėkite turimas kalėdines dekoracijas

Ne, nesiūlome pasipuošti namus likus keliems mėnesiams iki švenčių, tačiau peržiūrėti, kokios kalėdinės dekoracijos užsilikusios iš praėjusių metų, iš tiesų pravartu.

kalediniu dekoraciju planavimas

Pagalvokite, kurias iš jų norėsite panaudoti šiemet, o kurioms savo šanso dar reikės palaukti – tuomet greičiau paaiškės, koks kalėdinis dekoras šiais metais dominuos Jūsų namuose. Nutarkite dėl gyvos ar dirbtinės eglutės, pagalvokite, kaip puošite langus ir stalą – turėdami viziją, iš anksto galėsite įsigyti trūkstamus papuošimus ir taip nemažai sutaupysite.


Pradėkite pirkti ir pakuoti dovanas

Pripažinkime – Kalėdų dovanos šventiniu laikotarpiu visuomet sukelia kone daugiausiai streso, todėl šį darbą reikėtų pradėti kaip įmanoma anksčiau. Norėdami išvengti chaoso, pirmiausia susidarykite adresatų sąrašą ir sugalvokite po kelias idėjas, kurios tiktų konkretiems žmonėms. Jei priimti sprendimą nėra lengva, verta susipažinti, kokios yra populiariausios kalėdinių dovanų idėjos šiais metais. Visi šie pasiūlymai ir patarimai padės suprasti, kokia kryptimi reikėtų pasukti.

Nepamirškite įtraukti ir artimiausių bendradarbių bei rečiau sutinkamų giminaičių: visuomet pravartu turėti kelias „atsargines“ dovanas. Preliminariai paskaičiavę, kiek Jums visa tai kainuos, aiškiai matysite, ar norai sutampa su galimybėmis, ar visgi pirminiam sąrašui reikia šiokių tokių korekcijų. Tuomet beliks leistis į kalėdinių dovanų medžioklę – pradėję anksčiau, patys pirmieji pamatysite specialias akcijas ir kitus pasiūlymus.

kalediniu dovanu pakavimas

Dovanų pakavimo taip pat nereikėtų nukelti paskutiniam vakarui: kuo šventės arčiau, tuo reikalų daugiau, todėl net nepastebėsite, kaip laikas prabėgs, o šis aspektas taip ir liks neapgalvotas. Turintiems daugiau kūrybinių idėjų, ypač tinka dovanų popierius, tačiau jei norite paprastesnių variantų, galite rinktis dovanų dėžutes ir maišelius – jei juos papuošite pagal save, įpakavimui tikrai netrūks išskirtinumo. Parengėme Jums patarimus, kaip pakuoti kalėdinės dovanas – čia rasite tiek labai įdomių, tiek ir klasikinių idėjų.


Apgalvokite šventinį meniu

Nemažą dalį šventiniams patiekalams skirtų produktų galima saugiai užšaldyti šaldiklyje – būtent dėl to pravartu iš anksto apgalvoti, kokius ingredientus turėsite panaudoti. Prisiminkite savo firminius patiekalus, pagalvokite, kas labiausiai patinka būsimiems svečiams: meniu galėsite pakoreguoti nors ir paskutinę dieną, tačiau jei pavyks bent kelis produktus įsigyti iš anksto, chaotiškiausiomis dienomis pavyks sutaupyti nemažai laiko.

kaledinio vakarelio meniu

Sugalvokite vakaro veiklų sąrašą

Manote, kad per Kalėdas ir vėl laukia tos pačios kalbos ir ne kartą girdėti giminaičių pasakojimai? Pasistenkite, jog šiais metais viskas būtų kitaip!

smagus kaledinis vakarelis

Sugalvokite smagių užsiėmimų, pasirūpinkite stalo ar kitais žaidimais, o jeigu į svečius užsuks ir jaunesnės atžalos, nepamirškite pagalvoti ir apie jų veiklas. Galbūt taip paskatinsite sukurti naujas tradicijas ir šią šventę paversite dar įsimintinesne – kol kas turite pakankamai laiko visa tai padaryti.