Naudingi patarimai

Kaip tinkamai pasirinkti vežimėlį kūdikiui?

2020 08 17
mama su kudikiu leidzia laika parke gamtoje salia pasistate sviesu kudikiu vezimeli

Geriausio vežimėlio paieškos gali užtrukti, o kai rinkoje siūloma tiek daug skirtingų modelių, išsirinkti gali būti ypač sunku. Renkantis nereikėtų vadovautis TOP5 sąrašais, kuriuose įprastai tituluojami pačių brangiausių firmų vežimėliai ar forumais, kuriuose verda aršios tėvų diskusijos. Sprendimą koks yra tinkamiausias jums, turite padaryti apgalvojus keletą pagrindinių dalykų. 

Į ką reikia atsižvelgti renkantis?

Prieš pradedant rinktis atkreipkite dėmesį į 4 pagrindinius aspektus:

1. Kaina. Prieš pradedant ieškoti patariame nustatyti kainų rėžius. Užsibrėžkite kiek daugiausiai esate pasiruošę mokėti ir brangesniais modeliais net nesidomėkite. Nors savo vaikui nieko negaila, nesiorientuokite vien tik į ypač brangius vežimėlius. Vidutinės klasės vežimėliai dažnu atveju tokie pat kokybiški.

2. Gyvenimo būdas. Tai bene svarbiausias faktorius renkantis. Galbūt esate visiškai miesto šeima ir vežimėlis pagrinde važiuos tik per asfaltuotus ar trinkelėmis klotus kelius. O galbūt gyvenate už miesto arba labiausiai mėgstate pasivažinėjimus miško takeliais. Nepamirškite atsižvelgti ir į savo gyvenamąją vietą. Gyvenantiems name ir turintiems daugiau vietos, svoris bei dydis turbūt didelės svarbos neturės, tačiau jei gyvenate bute ir neturite lifto, tikėtina jog norėsite ypač lengvo. Jei bute neturite kur laikyti vežimėlio ir nenaudojamas jis bus laikomas automobilio bagažinėje tikrai ieškosite kompaktiško ir lengvai išsiardančio. 

moteris su vezimeliu ir krepsiais vaiksto mieste

3. Šeimos dydis. Jei tarp vaikų yra nedidelis amžiaus skirtumas, pasvarstykite apie tokį, kuriame gali tilpti tiek naujagimis, tiek jau ir ūgtelėjęs vaikas. Juose rasite specialų atsisėdimą arba laiptelį jau didesniam vaikui. 

4. Sezonas. Jei kūdikis gimsta šaltuoju metų laiku, arba visai ant vasaros pabaigos - turėtumėte rinktis uždaresnį, storesnės medžiagos, didesniais ratais ir bent jau 74 cm ilgio lopšį turintį vežimėlį. Storiau prirengtas vaikas mažesniame lopšyje gali ir netilpti, o ploni apsauginiai uždengimai gali neapsaugoti nuo vėjo, lietus ar sniego. Taip pat, su dideliais pripučiamais ratais žiemos metu bus žymiai patogiau. Jei kūdikis gimsta pavasarį ar pačioje vasaros pradžioje, rinkitės lengvesnio, pralaidesnio audinio vežimėlį, atkreipkite dėmesį ir į tai ar yra pridėtas tinklelis nuo vabzdžių. 

Universalūs vežimėliai: kas geriau “Trys viename” ar “Du viename”?

Vežimėliai 3/1 turi viską ko tik gali prireikti gimus vaikui. Komplekte rasite automobilinę kėdutę, kuri tiks nuo gimimo iki maždaug 13 kg. Skirtingi gamintojai nurodo skirtingus svorio rėžius, priklausomai nuo modelio kurį pasirinksite, kėdutė gali tikti iki 9, 13 arba 15 kg svorio. Lopšys tarnaus iki maždaug tada, kada vaikutis ims vartytis bei kibtis į kraštus ir palikti jį neprisegtą taps nesaugu. Kai vaikas jau ima tvirtai sėdėti, galima pradėti naudoti sportinę dalį, kuri tiks iki maždaug vaikui sukaks 3 metai. 


Vežimėliai 2/1 turi tiek lopšį, tiek sportinę dalį kaip ir 3/1, tačiau jų komplektacijoje nerasite automobilinės kėdutės. 

Įprastai 3/1 yra draugiškesni kainos atžvilgiu, nes papildomai jums nereikia nieko nusipirkti. Renkantis 2/1 reikės papildomai ieškoti kėdutės bei adapterių, kad galėtumėte kėdutę užsidėti ant turimo vežimėlio važiuoklės. Nėra vieningos nuomonės, kuri komplektacija geresnė. Vieniems patinka viskas vienoje vietoje, kiti renkasi 2/1 nes nori įsigyti konkretaus prekinio ženklo automobilinę kėdutę. Plačiau apie jų skirtumus galite paskaityti straipsnyje: vežimėlių tipai.

mama su vaiku juodame vezimelyje sypsosi ir juokiasi

Funkcijos, priedai ir saugumas

Apsisprendus dėl kainos, tipo bei nusistačius prioritetus kur vis tik dažniausiai bus naudojamas vežimėlis, galima plačiau apžvelgti ir jų funkcijas.

Ratai

Išskiriami 2 pagrindiniai ratų tipai:

  1. Pripildyti oru. Vežimėliai su pripučiamais ratais pasižymi geru sukibimu, jie rieda lengvai ir tyliai. Tokiems ratams net ir duobėti keliukai nebus sunkiai pravažiuojami. Jie puikiai tinka mėgstantiems greitus pasivaikščiojimus ar net bėgiojimą kartu stumiant vežimėlį. Pagrindinis pripučiamų ratų minusas, jog užvažiavus ant ko aštraus, juos gana lengva pradurti.
  2. Geliniai. Tokie ratai atsparūs bet kokiems įdūrimams, todėl jais galėsite važiuoti per įvairius paviršius. Vis tik, kadangi tokio tipo ratai yra gana kieti, važiavimas su jais nėra toks švelnus kaip tarkime su ratukais pripildytais oro. 

Atkreipkite dėmesį ir į tai ar ratukai sukiojasi, ar yra stabilūs. Vežimėliai su besisukančiais ratukais yra manevringesni, prireikus juos galima užfiksuoti. 

Dydis ir svoris

Jei gyvenate bute be lifto ir vežimėlį laikysite namuose – rinkitės kuo lengvesnį ir patogiai susilankstantį. Vežimėlio svoris gali svyruoti nuo 8 iki 20 kg svorio, priklausomai nuo to, kokią dalį esate tuo metu uždėję ant važiuoklės.