Naudingi patarimai

Tapetai ar dažymas?

Didelis tapetų pasirinkimas
2020 06 03
ant stalo isdelioti sienu dazymo irankiai - volelis, teptukai, metras, pirstines, tapetai, dazai

Nusprendus atlikti remontą, visuomet laukia vienas svarbus pasirinkimas – sienų dekoravimas. Tam dažniausiai pasitelkiami tapetai arba dažai, tačiau klystate, jeigu manote, kad tarp šių pasirinkimų nėra didelio skirtumo. Tiek tapetų klijavimas, tiek dažymas turi savų trūkumų ir privalumų: atidžiau susipažinę su jais, daug lengviau nutarsite, kuris variantas labiausiai tinka Jūsų namams.

Sienų nelygumų maskavimas

Dažai bet kokias deformacijas dar labiau išryškina – esant atitinkamam apšvietimui, bet koks paliktas brokas ar nauji sienų įtrūkimai bus pastebimi dar geriau. Norint to išvengti, reikia atlikti kruopščius pasiruošimo darbus ir sienas užglaistyti storu sluoksniu, kuris nuo naujų įtrūkimų taip pat neapsaugos. Tuo tarpu storesni tapetai puikiai užmaskuos bet kokius nelygumus – jei sienos yra linkusios trūkinėti, toks pasirinkimas pasiteisins daug labiau.


Darbo procesas

Tais atvejais, kai sienos yra visiškai lygios, dažymas gali būti kiek paprastesnis procesas nei tapetų klijavimas. Tačiau jei bus reikalingi papildomi maskavimo darbai, tam gali prireikti specifinių įgūdžių. Klijuojant tapetus, reikia nemažai kruopštumo: labai svarbu atidžiai suderinti jų lakštus ir užtepti pakankamą klijų kiekį, kad jie gerai priliptų, tačiau tuo pačiu nesusikauptų jų perteklius. Kitaip tariant, abu šie darbai turi savų niuansų, tačiau kiekvieną iš jų galite atlikti ir patys.

Ilgaamžiškumas

Dažniausiai teigiama, kad tapetai ant sienų gali išsilaikyti 15-20 metų, tuo tarpu dažytos sienos gali laikytis iki dešimties, tačiau po kelerių metų dažniausiai spalvą norisi šiek tiek atnaujinti. Visgi, šis aspektas priklauso nuo skirtingų veiksnių, pavyzdžiui, nuo kambario paskirties ar šeimos sudėties. Vaikai tapetus gali subraižyti ar suplėšyti, tačiau jei rinksitės plaunamus jų modelius ir turėsite pasilikę keletą tokių pačių lakštų atsargoje, su tokiais nesklandumais nesunkiai susitvarkysite. Jei bus pažeistos dažytos sienos, jas taip pat galėsite uždažyti papildomai, tačiau jei norėsite išsaugoti lygius potėpius, padirbėti teks šiek tiek daugiau. Be to, tapetų plovimui galima pasitelkti ir įvairias liaudiškas priemones. Jei anksčiau su jomis neteko susidurti, paruošėme svarbiausią informaciją, ką turėtumėte žinoti apie tapetų valymą.

Pasirinkimo įvairovė

Tiek tapetų, tiek dažų pasirinkimas yra ypatingai platus – tarp jų tikrai galima rasti būtent Jūsų interjerui tinkamus sprendimus. Visgi, reikėtų paminėti, jog dažai labiau tiks tais atvejais, kai sienas norėsis padengti viena spalva. Žinoma, galite naudoti kelis skirtingus atspalvius, tačiau jeigu sienas svajojate papuošti įdomiais raštais ar piešiniais, pirmiausia vertėtų apžiūrėti tapetų asortimentą. Jie nustebins ne tik įvairiomis spalvomis, bet ir skirtingomis dekoracijomis, pavyzdžiui, vaikiškais piešinukais, geometrinėmis figūromis ar augmenija.