TOP ženklų dienos! Pasiūlymai iki -30 %*

Naudingi patarimai

Tapetų valymas: ką svarbiausia žinoti?

2020 10 09
mergina su guminemis pirstinemis ir sluoste valo baltus kambario tapetus

Tapetai yra laikomi vienais ilgiausiai tarnaujančių sienų dekoro elementų, kurie žavingai atrodyti gali net ir kelis dešimtmečius. Tai vienas didžiausių pranašumų tuomet, kai sprendžiama, kas geriau: tapetai ar dažymas. Visgi, nepriekaištingą jų išvaizdą labai greitai suniokoti gali atsiradusios riebalų ar kitų nešvarumų dėmės. Tačiau tai nereiškia, kad su jomis teks susitaikyti – jeigu pasitelksite kelias gudrybes, ilgus metus galėsite mėgautis nepakitusia tapetų išvaizda.

tapetu ir sienu valymo priemones namams

Reguliari tapetų priežiūra

Net ir tuomet, jei ant tapetų dar nėra dėmių, bent kartą per porą mėnesių nuo jų reikėtų nuvalyti susikaupusias dulkes. Jei gyvenate šalia judresnių gatvių, šį darbą reikėtų atlikti net ir kartą per mėnesį. Tam galima pasitelkti mikropluošto dulkių šepetį arba dulkių siurblį – svarbu, kad jis turėtų apmušalams skirtą audinį. Pats procesas yra labai paprastas: pradėję nuo viršaus, švelniais ir lygiais judesiais judėkite link sienos apačios. Taip pašalinsite ne tik dulkes, bet ir voratinklius bei kitus susikaupusius nešvarumus.

Ar tapetus galima plauti?

Logiška, jog tapetų valymo darbams paprasčiausia pasitelkti vandenį ir įvairius ploviklius, tačiau svarbu žinoti, jog ne visi tapetų tipai yra atsparūs drėgmei. Apie tai dažniausiai susimąstome dar tuomet, kai svarstome, kaip išsirinkti tapetus: prie daugelio iš jų yra nurodyta informacija apie kontaktą su vandeniu. Dažniausiai jo nei kiek nebijo viniliniai ir flizeliniai gaminiai, tačiau popierinius reikėtų gerokai pasaugoti.

Jei nesate tikri dėl šios ypatybės, galite atlikti testą. Suraskite nematomą tapetų lopinėlį (pavyzdžiui, už baldų) ir patrinkite jį su muiluotame vandenyje išmirkyta kempine. Jei raštas nenusitrynė ir apmušalas išliko toks pats, vadinasi, šią priemonę valymo darbams galite pasitelkti drąsiai.

sienu ir tapetu valymas sluoste

Kuo valyti tapetus?

Susidūrus su tapetų dėmėmis, verta pasitelkti vieną iš šių priemonių:

  • Įprasti valikliai. Jei tapetai yra plaunami, jiems galite naudoti įprastas valymo priemones – vandenį galite sumaišyti net ir su indų plovikliu. Valomą vietą pirmiausia patrinkite sausa šluoste, tuomet – putojančia kempine, o galiausiai nusausinkite jį švaria, drėgmę gerai sugeriančia servetėle. Svarbiausia, kad kempinė nebūtų pernelyg drėgna – tapetai neturėtų permirkti.

sienu valikliu ir valymo priemoniu gausa

  • Trintukas. Pasitelkę jį, švelniais judesiais galite nutrinti nedideles dėmeles bei pirštų antspaudus. Šią priemonę pritaikysite visiems tapetų tipams.

zmogus valo rozine siena trintuku

  • Duonos minkštimas. Galbūt kiek nestandartinis, tačiau jau nuo senų laikų naudojamas metodas leis lengvai pašalinti purvo dėmes net ir nuo pačių gležniausių, popierinių sienų dekoracijų. Minkštimą kelioms minutėms priglauskite prie nešvarios vietos – per kelis kartus jam turėtų pavykti sugerti visą purvą.
  • Medicininis spiritas. Suvilgę šiame skystyje skudurėlį, galėsite pašalinti rašiklių, flomasterių bei kavos ir arbatos dėmes. Geriausia, jei šią priemonę pirmiausia išbandysite mažiau pastebimoje vietoje.
  • Benzinas. Sumaišę šį skystį su dantų pasta, gausite valiklį, kuris įveiks net ir įsisenėjusias riebalų dėmes. Mišinį užtepę ant dėmės, palaukite, kol ji nudžius ir tuomet atsargiai nuvalykite šepetėliu. Tokį metodą galėsite pasitelkti visiems tapetų tipams.
  • Soda ir krakmolas. Vieną iš šių ingredientų sumaišę su vandeniu, sukursite košelę, puikiai tiksiančią ant flizelinių tapetų atsiradusioms dėmėms. Užtepkite ją ant reikiamos vietos, palikite išdžiūti, nuvalykite šepetėliu ir papildomai pašluostykite šiltame vandenyje suvilgyta šluoste.
  • Lygintuvas. Uždėjus popierinę servetėlę prie reikiamos vietos, reikėtų ją palyginti lengvai šiltu (tačiau jokiu būdu ne karštu) prietaisu. Kai tapetai atvės, šį veiksmą pakartokite su nauja servetėle. Tačiau šiuo atveju reikėtų elgtis ypač atsargiai, kadangi nuo lyginimo atsiradusių dėmių pašalinti nebepavyks.

lygintuvas naikina tapetu nesvarumus namuose

Pritaikę šiuos patarimus savo kasdienybėje, be didelių pastangų galėsite mėgautis nepriekaištingai atrodančia tapetų išvaizda – tuomet nei vaikų išdaigos, nei kiti šių dekoro elementų pažeidimai nebebus tokie baisūs. Visgi, nepamirškite atsargumo priemonių ir išbandydami naujus valiklius, pirmiausia juos pratestuokite – atsarga gėdos šiuo atveju Jums tikrai nepadarys.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?