Naudingi patarimai

Dviratis ar bėgimas: ką rinktis sportavimui lauke?

Didelis dviračių pasirinkimas
2020 03 03
zmones vazinejasi dviraciais bei begioja lauke vakaro metu

Šylant orams, norisi daugiau laiko praleisti lauke, todėl daugelis nusprendžia savo treniruotes perkelti į kur kas gaivesnę aplinką. Tam pritaikytų sporto šakų – begalės, tačiau bene daugiausiai dėmesio susilaukia kelionės dviračiu ir bėgimas. Abi šios veiklos turi savų privalumų, todėl pasirinkimas priklauso nuo individualių Jūsų poreikių. Jei esate nusibrėžę savo tikslą, lengvai surasite jo siekimui geriausiai tinkančią priemonę.

Kalorijų deginimas

Iš esmės abi šios sporto šakos gali sudeginti pakankamai panašų kiekį kalorijų, kuris priklauso nuo treniruočių intensyvumo ir trukmės. Bėgant dirba daugiau raumenų, todėl ir kalorijų galima sudeginti daugiau. Tačiau kadangi važiavimas dviračiu yra šiek tiek lengvesnis, tokią treniruotę pavyksta pratęsti ilgiau, todėl galutinis rezultatas vis vien yra panašus. Nesvarbu, kurį sportą bepasirinktumėte, sportuodami ilgai ir intensyviai, tikrai sudeginsite pakankamai daug kalorijų. 

Raumeninės masės auginimas

Net ir kasdien bėgdami į aukščiausią kalną, padidėjusių raumenų tikrai neišvysite. Tačiau kiek kitokiais rezultatais nustebins dažnas važinėjimas dviračiu. Kadangi užsiimant šiuo sportu dirba apatinė kūno dalis, Jūsų kojų raumenys iš tikrųjų gali padidėti ir sustiprėti. Nors su viršutine kūno dalimi teks padirbėti atskirai, dviratis ypač tiks tiems, kurie mėgsta praleisti „kojų dieną“.

Geresnė širdies sveikata

Abi šios sporto šakos yra žinomos kaip vienos iš tų veiklų, kurios gali ženkliai prisidėti prie geresnio širdies darbo ir bendros kraujotakos sistemos. Visgi, jei reikėtų rinkti nugalėtoją, šį kartą laimėtų bėgimas, kadangi jo metu širdžiai atitenka šiek tiek daugiau užduočių. Tačiau situacija šį kartą lygiai tokia pati, kaip ir kalbant apie kalorijų deginimą. Nors bėgant širdis dirba daugiau, važiuoti dviračiu galime ilgiau, taigi galutiniai rezultatai tampa labai panašūs.

Ištvermės didinimas

Ne kartą akcentuotos ilgesnės treniruotės važiuojant dviračiu turi naudos ir mūsų ištvermingumui, taigi nugalėtojas šiuo klausimu kaip ir aiškus. Pasitaiko situacijų, kuomet bėgikai, norėdami padidinti ištvermę, į savo treniruočių programą įtraukia ir važiavimą dviračiu, tad dėl šio sporto naudos abejoti nereikėtų.

Atsigavimas po traumų

Ieškantiems būdų, kaip po truputį sugrįžti į sportinį ritmą, specialistai rekomenduoja pradėti nuo važinėjimo dviračiu, kadangi ši veikla nėra tokia intensyvi. Tiksliau – Jūs patys galite pasirinkti labai žemo intensyvumo treniruotes, kurios ypač tiks tiems, kurie turi problemų su keliais ir sąnariais. Dviratis taip pat leidžia išvengti tokių problemų atsiradimo, kadangi, priešingai nei bėgant, koja nepatiria jokio smūgio.

Kas labiau tinka Jūsų atveju?

Vis dar nenusprendžiate, kurią veiklą pasirinkti? Pateikiame trumpą atmintinę, kuri padės priimti galutinį sprendimą!

Dviratį geriausia rinktis, jeigu: Bėgioti geriausia, jeigu:
Mėgstate stebėti dažnai besikeičiančius vaizdus; Norite visiškai nemokamos treniruotės;
Turite kelio ar kitų sąnarių problemų; Ieškote būdų, kaip sportuoti bet kur ir bet kada;
Dėl vienų ar kitų priežasčių norite sportuoti sėdėdami; Didžiausias Jūsų rūpestis yra širdies sveikata.
Ieškote patogios automobilio alternatyvos;
Norite padidinti ištvermingumą.

Nesunku pastebėti, kad abi šios fizinės veiklos turi pakankamai daug privalumų, tačiau daugeliu atvejų bėgimą šiek tiek lenkia važinėjimas dviračiu. Tad jeigu pirmenybę teikiate efektyvumui ir mėgstate besikeičiantį kraštovaizdį, nesuklysite pasirinkę būtent šį variantą. Beliks tik išsirinkti patikimą dviratį ir suplanuoti pirmąsias keliones!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
6 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.