Naudingi patarimai

Bėgimo takeliai namuose: ką svarbu įsiminti?

Didelis bėgimo takelių pasirinkimas
2019 12 18
vyras naudojasi begimo takeliu namuose

Bėgimas yra viena iš pakankamai populiarių, daug naudos mūsų sveikatai ir bendrai savijautai suteikiančių sporto šakų, todėl daugelis nusprendžia ją išbandyti. Visgi, nepastovus klimatas labai dažnai priverčia nukėlinėti treniruotes, todėl reikia ieškoti alternatyvų. Viena iš jų – bėgimo takelis namuose: turėdami tokį treniruoklį kambaryje, būsite nepriklausomi nei nuo valandų, nei nuo oro. Beliks tik nuspręsti, kuris bėgimo takelis geriausiai pateisintų Jūsų lūkesčius.

Bėgimo takelių nauda

Abejojantiems, ar šie treniruokliai iš tiesų yra verti dėmesio, pravartu susipažinti su pagrindiniais jų pranašumais:

  • Didelis sudeginamų kalorijų kiekis. Ne kartą nustatyta, jog takelis, lyginant su kitais namų kardio treniruokliais, suteikia galimybę sudeginti didžiausią kiekį kalorijų. Tai reiškia, kad bėgimo takelis padeda numesti svorio bei atsikratyti riebalinio sluoksnio nuo pilvo ar kitų probleminių zonų.
  • Nauda sveikatai. Reguliariai bėgdami ant takelio, turite galimybę sustiprinti širdies bei kraujagyslių sistemas, padidinti kaulų tankį, optimizuoti cukraus kiekį kraujyje bei sumažinti kataraktos riziką. Energijos antplūdis bei ženkliai geresnė nuotaika taip įeina į šį „komplektą“.
  • Intensyvumo kontrolė. Namuose turėdami šį treniruoklį, kaskart patys rinksitės, ar treniruotės metu lengvai pasivaikščiosite, ar bėgsite iš visų jėgų. Šie treniruokliai siūlo daugybę skirtingų programų ir netgi leidžia keisti bėgimo įkalnę.

Geriausias bėgimo takelis: kokį pasirinkti?

Tam, kad iš tiesų galėtumėte mėgautis visais aukščiau išvardintais pranašumais, būtina pasirinkti Jums iš tiesų tinkantį bėgimo takelį – tereikia apgalvoti kelis pagrindinius niuansus. 

Treniruoklio tipas

Egzistuoja trijų tipų bėgimo takeliai – buitiniai, pusiau profesionalūs ir profesionalūs. Nors tokių prierašų prie įrenginių nerasite, jų tipą identifikuoti nebus sunku: jis priklauso ir nuo kainos, ir nuo suteikiamų galimybių.

  • Buitiniai kainuoja apie kelis šimtų eurų. Jie dažnai yra sulankstomi, tačiau negali pasiūlyti plačios programų įvairovės, didelio galingumo bei greičio. Toks tipas labiausiai pritaikytas vienam asmeniui, kuris per dieną takeliu naudojasi ne daugiau kaip du kartus.
  • Pusiau profesionalūs gali kainuoti nuo kelių šimtų iki maždaug tūkstančio eurų. Tarp jų taip pat dominuoja sulankstomi modeliai, tačiau tiek galia, tiek programų pasirinkimas bei greitis yra gerokai didesni. Šio tipo treniruokliai ypač tinka šeimai, kai per dieną takelis yra panaudojamas iki dešimties kartų.
  • Profesionalūs, priklausomai nuo suteikiamų galimybių, gali kainuoti net ir kelis tūkstančius eurų. Žinoma, už tokią sumą gausite kur kas daugiau funkcijų, galios ir greičio. Tokio tipo takeliai nėra sulankstomi – juos dažniausiai renkasi sporto klubams arba labai profesionaliam ir intensyviam naudojimui.

Mechaninis ar elektrinis bėgimo takelis?

Iš esmės prekyboje dominuoja elektriniai bėgimo takeliai. Turint tokį įrenginį, Jums reikalingas tik netoliese esantis elektros lizdas ir keliais paspaudimais galima pasirinkti pageidaujamą greitį, programą bei nusistatyti įkalnę. Būtent šio tipo treniruokliai stebina funkcijų įvairovėmis ir nuolat atnaujinamomis galimybėmis.


Visgi, norintys sutaupyti, prekyboje vis dar atranda ir mechaninius bėgimo takelius. Dažniausiai jiems nereikia didelių investicijų, o papildomai nėra naudojama ir elektros energija – kitaip tariant, tokį takelį „išjudina“ Jūsų bėgimas. Tai reiškia, jog pavargus, greitis automatiškai nukris ir jį padidinti galėsite tik sukaupę paskutines savo jėgas.