Jaukai, masalai

(28)
-10%

Jaukas žuvims JAZU Bazinis1 kg kaina ir informacija | Jaukai, masalai | pigu.lt GERIAUSIA KAINA
  € 1,79 6d. 22val.
 
Į krepšelį
ATSIIMKITE RYTOJ

Jaukas žuvims JAZU Bazinis1 kg

Jaukai ir masalai internetu

Norint sužvejoti gerą laimikį, pirmiausia jums reikia turėti patrauklų masalą ar jauką žuvims. Teisingai pasirinktas jaukas yra raktas į sėkmingą žvejybą. Šiuo metu žvejyboje naudojama daugybė jaukų žuvims rūšių ir masalų, skirtų atskiroms žuvų rūšims ir žvejybos sąlygoms.

Jaukų rūšys

Jaukai žuvims skirstomi į dvi grupes: natūralios ir dirbtinės kilmės. Natūralios kilmės jaukai yra skirstomi į augalinius ir gyvūninius jaukus. Jei natūralūs masalai vilioja žuvį kvapu ir skoniu, stimuliuodami apetitą, tuomet dirbtiniai jaukai daro didesnį poveikį žuvies viliojimui žaidimo forma ir imituojant maisto objekto judesius.

Natūralūs jaukai

Natūraliems jaukams priskiriami natūralūs gyvūninės kilmės maisto produktai, kurie yra kasdienio žuvų raciono dalis. Tokį masalą galima naudoti visus metus. Pateikiame keletą natūralių jaukų pavyzdžių:

Kirminai

Kirminai yra neabejotinai labiausiai paplitęs ir garsiausias masalas žvejybai. Kirminus galima gauti natūraliomis sąlygomis arba jūs galite sėkmingai juos užsiauginti patys namuose. Masalas išsiskiria paprastomis laikymo sąlygomis.

Musės lervos

Musės lervas, kaip ir kirminus, dievina dauguma žuvų rūšių. Jūs patys galite veisti tokias lervas arba žvejybos parduotuvėje už nedidelę sumą jų nusipirkti. Lervos tinka mažų ir vidutinių žuvų žvejybai. Galite uždėti vieną lervą ant kabliuko arba galite naudoti daug lervų.

Uodo lervos

Uodo lerva – tai dar viena natūralaus jauko rūšis. Uodo lervos išgaunamos iš išplauto dumblo, iškilusio iš vandens telkinio dugno. Raudonos spalvos lervos tinkamos naudoti mažo dydžio žuvų žvejybai visus metus.

Dirbtiniai jaukai

Dirbtiniai jaukai žuvims yra ne mažiau patrauklūs. Dažniausiai tokie jaukai naudojami spiningo žvejybai. Dirbtiniai jaukai sukuria gyvos žuvies judėjimo iliuziją, o vandenyje skleidžia vibracines ir garso bangas, sukeliančias žuvų susidomėjimą. Tokie jaukai yra gaminami iš plastiko, metalo, silikono, gumos ir kitų medžiagų.

Blizgės

Blizgė yra klasikinė spiningo žvejybos priemonė. Jos gaminamos iš metalo ir padengiamos įvairių spalvų dažais. Yra keletas blizgių rūšių, turinčių įtakos jos veikimo principui. Blizgė imituoja žuvies judėjimą, sukdamasi iš vienos pusės į kitą ir sukurdama virpesio judesius.

Vobleriai

Vobleriai gaminami iš plastiko arba medžio, aprūpinti tvirtinimo kilpa ir kabliukais bei išsiskiria nepaprastai plačiu spalvų spektru. Dauguma voblerių primena mažą žuvį. Vobleriai taip pat atkartoja gyvo objekto judėjimą. Jų judėjimas vandenyje sukuria virpesių bangas ir garso efektus, taip sudirgindamas žuvis.

Kalbant apie gamintojus, „Sensas“ jaukai išsiskiria savo kokybe bei nenuvilia net ir patyrusių žvejų.

Jaukas lynams

Lynas yra ypač atsargi žuvis, linkusi plaukti tik patikimose vietose. Vandens telkiniuose lynas išvengia kabliukų žvejybai ir yra labai retas grobis daugumai žvejų. Norint sugauti tokią žuvį, reikia paruošti tinkamą masalą (geriausiai patiems) ir būti atidiems renkantis žvejybos vietą.

Nepaisant to, kad sunku pagauti šią žuvį, beveik visi žvejai žino, kad lynas geriausiai kimba naudojant kirminų jauką. Rekomenduojama naudoti šalia tvenkinio iškastus sliekus kaip antgalį. Kirminai yra natūralus jaukas, į kurį lynai geriau reaguoja.

Taip pat kaip jaukas lynams tinka musių lervos, uodų lervos, duona ir kukurūzai.

Renkantis meškeres, kuriomis galima sugauti šią atsargią žuvį, patariama pirmenybę teikti plūdinėms arba dugninėms meškerėms. Plūdinė žvejyba yra paprasčiausias ir vienas iš efektyviausių būdų lynams žvejoti.

Jaukas karšiams

Daugelis žvejų eidami žvejoti atsargiai ruošiasi šiam procesui. Tai taikoma ne tik karšių žvejybai, bet ir kiekvienai žuviai, nes kiekviena žuvis elgiasi skirtingai. Būtina ne tik pasirinkti tinkamą vietą, įrankį ir žvejybos taktiką, bet ir naudoti tinkamą masalą.

Karšiams kaip ir lynams žvejoti tinkami kirminai, uodų, musių lervos, nes šie natūralūs jaukai karšiams tinkami žvejoti visus metus. Iš augalinės kilmės jaukų tiks kukurūzai, žirniai, miežiai. Taip pat galima maišyti augalinės kilmės ir gyvūninės kilmės jaukus tarpusavyje, pavyzdžiui, naudoti musių lervas su kukurūzais ir t.t.

Jaukai žuvims internetu

Internetinėje parduotuvėje pigu.lt rasite platų jaukų žuvims pasirinkimą. Jaukai žuvims internetu paprasta, lengvai ir saugu.