Žvejybinės dėžės, dėklai, kuprinės

(18)

Žvejybinės dėžės, dėklai ir kuprinės internetu

Kiekvienam žvejui savo žvejybos įrangai susidėti reikalingos žvejybinės dėžės ar žvejybinės kuprinės. Prekyboje yra didelis jų pasirinkimas, todėl reikia žinoti kai kuriuos ypatumus.

Kaip išsirinkti žvejybinę dėžę?

Žvejybinė dėžė - patvarus ir universalus pasirinkimas, nes galite laikyti ir gabenti žvejybos įrangą (reikmenis, masalą, įrankius), maistą, taip pat naudoti ją kaip sėdynę. Tačiau žvejo dėžė yra gana didelė ir sunki.

Patogu, jei dėžėje žvejybai yra langas, tam, kad galėtumėte sudėti žuvis į skyrių ir kaskart nekelti dangčio. Įdomus variantas - dėžėje yra žuvies maišas, kurį po žvejybos galima atsegti ir nuplauti.

Žvejo dėžės sėdynė turėtų būti šilta ir minkšta. Tai ypač svarbu plūdinei žvejybai. Geras pasirinkimas yra oda (viršutinė danga) ir porolonas (sluoksnis). Jei nėra patogios sėdynės, galite padaryti ją iš porolono, tada pritvirtinti ant dėžės dangčio.

Turėtumėte atkreipti dėmesį į dėžės apmušalų medžiagą - jos turėtų būti geras šilumos izoliatorius ir nepraleisti vandens (oda, dermantinas). Prekyboje galite rasti žvejybines dėžes su specialiais ratukais. Tokiu atveju žuvies gabenimui ant ledo nereikės rogių. Svarbu: dėžė neturėtų turėti aštrių kampų.

Iš kokių medžiagų gaminamos žvejo dėžės?

Plastikas yra lengva ir pigi medžiaga, kuriai gali būti suteikta bet kokia forma ir spalva.Tačiau plastikinė žvejo dėžė yra jautri aukštai ir žemai temperatūrai, taip pat mechaniniam poveikiui: ji gali sulūžti nuo smūgio, taip pat gali neišlaikyti daug svorio turinčio žvejo.

Metalas yra daug stipresnis ir patvaresnis nei plastikas, tačiau sunkus ir brangus. Reikėtų prisiminti, kad šaltuoju metų laiku šlapi drabužiai ir rankos prilimpa prie metalinės dėžės.

Plienas yra patvariausia, tačiau sunki medžiaga.

Aliuminis yra lengvesnis už plieną, tačiau ne toks patvarus, nes naudojant, ant tokios dėžės atsiranda įlenkimai.

Kombinuota medžiaga - dėžės rėmas pagamintas iš plieno, o vidus iš aliuminio. Tokia dėžė ne tik stipri, bet ir lengva.

Kaip išsirinkti žvejybines dėžes žiemai?

Neįmanoma įsivaizduoti žvejo be žieminės žvejybos dėžės. Yra daugybė žieminės dėžės žvejybai taikymo sričių. Pagrindinė užduotis yra visos įrangos: jauko, masalo, avižėlių, meškerių ir kitų įrankių sandėliavimas ir gabenimas į žvejybos vietą.

Koks turėtų būti žieminės dėžės žvejybai dydis?

Į žieminę žvejo dėžę reikia sudėti viską, ko reikia, ir palikti vietos pagautai žuviai. Svarbu subalansuoti dėžės talpą ir svorį. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad žvejybinė dėžė žiemai būtų praktiška, patvari ir geros kokybės.

Kuprinės žvejybai

Kuprinės žvejybai nuo žvejo dėžių skiriasi mažesniais matmenimis, svoriu ir talpa. Žvejo kuprinė mažiau universali, nes jos negalima naudoti kaip sėdėjimo priemonės. Kai kuriuose maišuose yra plastikinė dėžutė, kuri dedama į maišo vidų ir leidžia gabenti laimikį.

Žvejybinės kuprinės savybės priklauso nuo jos paskirties:

  • jaukui susidėti - susideda iš vidinės dalies, kurią galima ištraukti, ir izoliuoto pagrindinio skyriaus;
  • mažiems įrankiams - turi plastikines dėžutes, kuriose jie saugiai laikomi. Tokioje kuprinėje visi maži daiktai gulės savo vietose, o tai labai patogu;
  • žvejybos drabužiams - turi viršutinę tinklelio dalį, kuri padeda džiovinti kombinezonus ar kitą žvejybinę aprangą.
Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.