Naudingi patarimai

Grilio sezonui prasidėjus – kepsninės kiekvienai kišenei

Platus kepsninių pasirinkimas
2017 06 07
Šašlykinės

Vasara Lietuvoje taip laukiama ne tik dėl gero oro, bet ir dėl noro pabūti gamtoje. Vis populiarėja įvairūs piknikai, o kepti kepsnius ar šašlykus gryname ore tapo ne pramoga, o įprotis. Tad kol vasara džiugina gaiviu oru ir saulės spinduliais, norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais, o tai padaryti padeda maisto gaminimas kartu. Dėl šios priežasties apsirūpinti tinkama kepsnine ar šašlykine tapo vos ne kiekvieno turizmo mėgėjo tikslu. Juolab, kad kepsninė turi tarnauti  ne vienerius metus.

Skirtingi modeliai – ką išsirinkti?

Pagrindiniai du maisto gaminimui lauke pritaikyti prietaisai – tai kepsninės ir šašlykinės. Iš jų išsirinkti išties nėra sunku, tačiau svarbiausia atsižvelgti į tai, ką dažniau planuojama kepti. Mat šašlykinės yra specialiai pritaikytos maistui, veriamam ant iešmų, kai kepsninės tuo tarpu yra pritaikytos (o dažniausiai ir parduodamos viename komplekte) grotelių naudojimui. Ant grotelių itin patogu kepti ne tik kepsnius, bet ir mėsainius ar tiesiog daržoves. Žinoma, šašlykinę taip pat galima naudoti kartu su papildomai parduodamomis grotelėmis, tačiau jos naudojimas su grotelėmis nebus itin patogus. Norint, kad kepsninė tarnautų ilgiau, derėtų į ją investuoti ir rinktis modelį, pagamintą iš nerūdijančio plieno. Įprastos plieninės kepsninės bei šašlykinės būna pagamintos iš kiek prastesnės kokybės metalo, kuris bėgant laikui rūdija. Negana to, pigiausi šašlykinių modeliai būna gaminami iš plonesnių plieno lakštų, taigi esant didesniems temperatūros skirtumams  jie gali deformuotis. Tokiu atveju gaminys praranda savo estetinę išvaizdą, o taip pat sumažėja ir paviršius, ant kurio galima kepti norimą maistą.

Top 10 Kepsninių


Kaip išsirinkti ilgai tarnausiančią kepsninę už ją nepermokant?

Priklausomai nuo to, kaip planuojama naudoti kepsninę, galima pasirinkti ir kilnojamą ar stacionarią. Jei kieme yra daug vietos, o šiltuoju metų laiku jis tampa kone kasdieniu traukos centru, tuomet derėtų pasvarstyti apie stacionaraus grilio įrengimą. Tokios kepsninės ypač tinka grilio vakarėliams, kadangi jos būna didesnės ir turi didesnį grotelių plotą, tad vienu metu pavyks nesunkiai paruošti žymiai daugiau porcijų maisto. Taip pat stacionarūs bei kai kurie kilnojami griliai turi ir papildomas lentynėles, kurios itin praverčia vakarėlio metu. Tačiau prieš investuojant į išties kokybišką ir brangią kepsninę derėtų apsvarstyti, kaip dažnai ji bus naudojama, kelioms porcijoms maisto pagaminti ji  yra reikalinga bei kokios jos laikymo sąlygos. Juk esant itin ilgoms žiemoms ir dideliems temperatūrų skirtumams atmosferos pokyčiai gali būti kenksmingi net ir brangiausiai kepsninei, todėl reikėtų apsidrausti iš anksto. Juolab, kad galima įsigyti ir visiškai skirtingų kepsninių, nuo tokių, kurios kainuoja vos 10 ar 15 eurų, iki išties profesionalių įrankių, kainuojančių tūkstančius eurų. Bet kuriuo atveju – rinktis tikrai yra iš ko, o jas įsigyti galima tiek specializuotose, tiek ir įvairiose internetinėse parduotuvėse, kaip, pavyzdžiui, Pigu.lt.

Top 10 Šašlykinių