Naudingi patarimai

Restauruotos padangos: kas tai ir kodėl verta jas įsigyti?

Didelis padangų pasirinkimas
2019 08 12
mechanikas montuoja automobilio padangas

Automobilių savininkams išlaidų niekuomet netrūksta, todėl sumanūs vairuotojai nuolat ieško būdų, kaip šiek tiek sutaupyti. Vienas iš tokių variantų yra restauruotos padangos – restauravimas prailgina padangų tarnavimo laikotarpį ir nepriverčia ženkliai paploninti piniginės. Visgi, tokios padangos neretai vertinamos gana kontraversiškai, todėl prieš jas įsigyjant, pravartu su restauravimo technologija susipažinti iš arčiau.

Vasarinių padangų TOP 10


Kaip gaminamos restauruotos padangos?

Pasitelkus šį metodą, senų, dažniausiai daugybę tūkstančių kilometrų nuvažiavusių padangų karkasai yra padengiami naujos gumos mišiniu. Šis procesas vykdomas trimis etapais:

  • Pašalinus sudilusį protektorių, karkasas ir pažeistos jo dalys yra nuvalomos su specialia įranga;
  • Atstatomos tos dalys, kurios valant buvo pašalintos – tai gali būti sluoksniai ar sutvirtinimai;
  • Galiausiai įgyvendinamas pats restauravimas, kuomet užliejamas gumos mišinys ir suformuojamas naujas protektorius.

Siekiant tvarumo, labai svarbu, kad visi procesai būtų atlikti laikantis kokybės reikalavimų, o gamybai būtų naudojami nepažeisti bei nepradurti gaminiai – tik tuomet bus galima tikėtis, kad restauruotos padangos bus vertos dėmesio.

Universalių padangų TOP 10


Restauruotos padangos: pliusai ir minusai

Pats didžiausias šių padangų privalumas yra kur kas mažesnė kaina – jei lyginsite jas su naujais gaminiais, pavyks surasti net ir dvigubai pigesnių variantų. Pasirinkę tokį variantą, taip pat prisidėsite prie ekologiškų idėjų puoselėjimo, kadangi padangas restauruojant, nusidėvėjusių gaminių išmetama kur kas mažiau. Kitaip tariant, restauruotos padangos yra ir ekonomiškos, ir ekologiškos – daugeliui tai bus ženklus pranašumas.

Visgi, trūkumų šiuo atveju taip pat netrūksta. Restauruotos padangos neretai yra triukšmingesnės, jos negali pasigirti itin puikiomis stabdymo savybėmis, o ir tarnauja kur kas trumpiau nei naujos. Skirtumai ypatingai jaučiasi ant šlapio asfalto: įvairūs testavimai parodė, jog šios padangos su kelio danga sukimba prasčiau, o vairuojant sunkiau sekasi ir įsibėgėti, ir stabdyti. Apskritai, lyginant šiuos gaminius su visiškai naujomis padangomis, vienintelis jų pranašumas yra kaina – visais kitais aspektais naujų modelių nepavyks aplenkti.

Žieminių padangų TOP 10