IKI SEKMADIENIO! 🤩 Sutaupykite iki -20 € pardavėjo Pigu.lt prekėms!

Naudingi patarimai

Kaip persodinti kambarines gėles?

Didelis vazonų pasirinkimas
2022 08 22
mergina persodina kambarine gele

Kambarinės gėlės nėra vien tik paprastas namų interjero akcentas. Tai yra puikus būdas į namus atnešti šiek tiek gamtos ir žalumos. Jos prisideda prie švaresnio oro patalpose, o jų nuostabūs žiedai džiugina. Įvairios kambarinių augalų kompozicijos mažina stresą ir kuria namuose pozityvią energiją. Kai kurie žmonės net su jomis kalbasi! Žinoma, mainais už visus šiuos privalumus kambariniai augalai reikalauja priežiūros. Vienas iš svarbiausių ir neišvengiamų darbų yra kambarinių gėlių persodinimas. Tai gali pasirodyti kaip nemenkas iššūkis, ypač niekad to anksčiau nedariusiems. Bet viskas daug paprasčiau nei atrodo – tai pamatysite perskaitę šį gidą.

kambariniu geliu persodinimas

Kodėl reikia persodinti kambarinius augalus?

Kai kuriems kambarinių gėlių augintojams jos tampa tikromis šeimos narėmis, ypač jei jos užaugintos nuo daigyklos, kurioje kažkada buvo pasodintos iš parduotuvės įsigytos gėlių sėklos. Kad iš sėklos išaugtų mylimas augalas, į jį reikia įdėti daug meilės. Kambarinių augalų priežiūra apima reguliarų jų laistymą, rūpinimąsi, kad jie gautų pakankamai saulės šviesos – netgi jei tai reiškia nuolatinį augalo nešiojimą iš vienos vietos į kitą. 

Kambariniai augalai auga, auga ir auga, nors tą ir sunku pastebėti. Atrodo, dar ką tik išdygusiems iš sėklų, kambariniams augalams daigyklos greitai pasidaro per ankštos. Augalus tenka persodinti į vazonus, tuomet neišvengiamai į didesnius vazonus, ir dar didesnius... Kai gėlė perauga savo vazoną, ji susiduria su įvairiomis neigiamomis pasekmėmis. Pirmiausia, didėja tikimybė, kad ją pradės pulti kambarinių augalų ligos. Taip pat augalo šaknų sistema taip susiraizgo ankštame vazone, kad žymiai suprastėja jo galimybė iš dirvožemio įsisavinti maistingąsias medžiagas. Tuomet augalas pradeda nykti ir to ženklus galima pamatyti vizualiai – tai vystantys, pageltę ar nudžiūvę lapai ir žiedai. Nesiimant jokių priemonių, tai visada galiausiai baigiasi augalo mirtimi. Todėl kambarinių gėlių persodinimas tiesiog būtinas.

ismani daigykla ant stalo


Kada persodinti kambarinius augalus?

Kai išsiaiškinome, kodėl verta persodinti augalus, kitas žingsnis – nuspręsti, kada juos geriau persodinti. Griežtos taisyklės, kokiu metu tai daryti nėra, bet paprastai kambarinių gėlių augintojai laikosi kurios nors iš keleto populiariausių strategijų. 

Pavasarinis kambarinių gėlių persodinimas. Pavasaris yra visuotinis gamtos pabudimo ir žydėjimo laikotarpis, tad nenuostabu, kad šis spalvų ir kvapų kupinas laikotarpis paveikia ir kambarinius augalus. Pavasarį kambarinių gėlių šaknys pabunda iš žiemos miego, suaktyvėja ir vėl pradeda augti. Todėl šio metų laiko pradžia yra tobulas laikas kambarinių gėlių persodinimui. Nauji vazonai gėlėms joms nekels tiek daug streso, jos lengviau adaptuosis ir visą pavasario sezoną praleis augdamos arba net skleisdamos naujus žiedus.

kambarine gele istatyta nauja vazona