Naudingi patarimai

Kaip valyti ir prižiūrėti avalynę?

Didelis drabužių ir avalynės priežiūros priemonių pasirinkimas
2020 04 15
tvarkingai isvalyta avalyne su batu prieziuros priemonemis

Avalynė yra viena svarbiausių mūsų įvaizdžio detalių, todėl jai visuomet skiriame ypatingą dėmesį. Visgi, siekiant, kad naujieji batai kuo ilgesnį laikotarpį atrodytų tarsi ką tik įsigyti, juos nuolat reikia valyti ir prižiūrėti. Priklausomai nuo jų medžiagos, skiriasi ir tam tikri jų priežiūros niuansai – šį kartą aptarėme populiariausius batų tipus ir išskyrėme svarbiausius jų valymo patarimus.

Odiniai batai

Jei Jūsų batų lentynoje dominuoja natūralios ir dirbtinės odos avalynė, vertėtų įsidėmėti šiuos patarimus:

  • Kaskart grįžus iš lauko, nešvarumus nuvalykite drėgnu audiniu ar batų valymo kempinėle. Pridžiūvusiam purvui geriausia naudoti šepetį. Tačiau nesirinkite tokių, kurie turi standžius šerius – jie gali subraižyti batų paviršių.
  • Batus valykite švelniai – natūrali oda itin greitai sugeria drėgmę, todėl ilgai lauksite, kol jie galutinai išdžius.
  • Kas keletą savaičių reikėtų pasitelkti batų kremą. Jis atgaivins atspalvį ir padidins atsparumą įvairiems nešvarumams. Norint ypatingo blizgesio, verta naudoti ir poliravimui skirtą vašką.
  • Renkantis visas priemones, svarbu atkreipti dėmesį į batų atspalvį ir odos tipą – įsitikinkite, kad produktas yra pritaikytas būtent Jūsų batų rūšiai.
  • Žiemą ant batų besikaupiančias druskas galima valyti su vandens ir acto tirpalu. Sumaišę juos lygiomis dalimis, patrinkite minkšta šluoste ir palikite juos išdžiūti.
  • Odinės avalynės džiovinimas taip pat yra labai svarbus žingsnis. Jai reikėtų leisti išdžiūti natūraliai, kambario temperatūroje. Nenaudokite džiovintuvų, nedėkite jų prie radiatoriaus ar tiesiai priešais saulę – visa tai gali pakenkti batų paviršiui.


Guminė avalynė

Lietingu oru guminiai batai yra vienas geriausių pasirinkimų – jei taip manote ir Jūs, įsidėmėkite šias jų priežiūros taisykles:

  • Drėgnus batus džiovinkite prikimšę į juos senų laikraščių. Jei drėgmės itin daug, laikraščius keletą kartų pakeiskite. Jei avalynė purvina, kuo skubiau ją nuplaukite ir nusausinkite, kadangi įsisenėjusios dėmės gumą gali greičiau pažeisti.
  • Sausus batus galima apšlakstyti kepimo soda, įtrinant ją į pamušalą ir siūles bei palikus pastovėti per naktį. Tai padės atsikratyti nemalonaus kvapo. Tokią gudrybę galite pritaikyti ir guminėms vasarinėms šlepetėms.
  • Nemalonių aromatų naikinimui tinka ir specialios, kvapus naikinančios priemonės, kurias dažniausiai naudojame sportinei avalynei.


Batai iš avikailio