Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti centrinio šildymo radiatorių?

Didelis centrinio šildymo radiatorių pasirinkimas
2020 03 25
centrinio sildymo radiatorius naudojamas namuose

Tam, kad namuose galėtume mėgautis malonia šiluma, pirmiausia reikia pasirūpinti tinkama šildymo įranga. Tiek tarp daugiabučių, tiek tarp nuosavų namų gyventojų kone daugiausiai dėmesio susilaukia centrinio šildymo radiatoriai. Kaip pasirinkti – klausimas, kuris kyla kiekvienam, pradėjusiam pažintį su šiais įrenginiais. Šį kartą aptarsime aspektus, kurie padės priimti Jūsų atvejui tinkamą sprendimą.

Radiatoriai ar grindinis šildymas?

Tiek grindinis šildymas, tiek radiatoriai namuose gali būti naudojami kaip pagrindiniai šilumos šaltiniai, todėl kyla klausimų, kuris iš šių variantų yra geresnis. Jei kalbėsime apie komfortą, daugiau privalumų pasiūlys grindinis šildymas. Pasirinkus šį variantą, patalpa atrodo „švaresnė“, o Jums nebereikia rūpintis radiatoriaus priežiūra. Be to, kambaryje nebelieka papildomo karšto paviršiaus, o šylančios pėdos ir lengvas gaivumas galvos zonoje užtikrina vieną palankiausių temperatūrų pasiskirstymų.

Tačiau jei kalbėsime apie efektyvumą, pranašesni bus radiatoriai. Grindinio šildymo pilnai pakanka naujesnės statybos ar renovuotuose namuose, tačiau jei būstas senesnis, labai tikėtina, kad neišsiversite ir be papildomo radiatoriaus. Be to, radiatoriai įšyla kur kas greičiau – jei patalpoje norite greičiau mėgautis šiluma, toks variantas bus kur kas geresnis. Nepamirškime ir kainos: radiatoriai yra kur kas paprasčiau ir pigiau įrengiami.

Kodėl radiatoriai statomi po langais?

Šiuos įrenginius rekomenduojama statyti toje vietoje, kur yra didžiausias šilumos nuostolis. Šis faktas paaiškina, kodėl šildymo radiatoriai paprastai statomi po langais, kambario apatinėje dalyje. Pro juos prasiskverbiantis šaltas oras radiatorių pagalba yra sušildomas, taigi temperatūra patalpoje gali pasiskirstyti kur kas tolygiau. Tačiau naujos statybos namuose, kur šilumos nuostoliai nebėra tokie dideli, radiatoriui galima parinkti ir kitą vietą – šis pasirinkimas tampa kur kas lankstesnis.

Geriausi radiatoriai: kokius pasirinkti?

Rinkdamiesi centrinio šildymo radiatorius, turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius kriterijus.

Medžiaga

Išskiriamos trys pagrindinės šių radiatorių medžiagos:

  • Aliuminis. Šio tipo įrenginiai kone geriausiai spinduliuoja šilumą, yra itin lengvi, ilgaamžiai ir nereikalauja didelių investicijų. Jie sudaryti iš skirtingų sekcijų, todėl jų ilgis gali būti pats įvairiausias – šiuo atveju rasite ypatingai plačią pasirinkimo įvairovę. Dėl lygaus paviršiaus, jų valymas taip pat nereikalauja didelių pastangų.


  • Plienas. Šie radiatoriai nustebins ypatingai plačia pasirinkimo įvairove ir neleis nusivilti tvarumu. Jų skleidžiamas šilumos lygis labai minimaliai nusileidžia aliuminiams, o jų stilius taip pat yra pakankamai universalus, kad lengvai būtų pritaikomas bet kuriuose namuose.